FIFA sıralaması: Jamaika vs Meksika – CONCACAF Uluslar Ligi takımları nasıl karşılaştırılır?

Jamaika, ikinci 2022-23 CONCACAF Uluslar Ligi grup maçına girerken Meksika’yı bekliyor

CONCACAF Uluslar Ligi A Grubu ikinci maçında Meksika, Jamaika ile 14 Haziran’da karşı karşıya gelecek.

Turnuvanın sadece ikinci edisyonu olan CONCACAF Uluslar Ligi’nin 2022-21 edisyonunda, Meksika ve Jamaika Surinam’ın yanında A Grubu’nda yer alıyor.

Meksika hafta sonu grup aşamasında ilk maçında Surinam’a karşı oynadı ve El Tri kampanyalarına 3-0’lık galibiyetle başladı.

Jamaika, grup aşamasındaki üçüncü maçını oynayacak. Zaten Surinam’ı iki kez oynadılar ve grubun güçlü favorilerine karşı çok önemli bir çatışmaya doğru giden çantada 1-1 beraberlik ve 3-1 galibiyet aldılar.

CONCACAF Uluslar Ligi’nin 2019-20 baskısında Jamaika, ligin ikinci aşaması olan B Ligi’nde yarıştı ve Meksika ve son şampiyonlar Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı yarışacakları en üst seviyeye yükseldi.

Meksika, CONCACAF Uluslar Ligi’nin önceki baskısının yarı finalinde nihai şampiyon Amerika Birleşik Devletleri’ne yenildi.

Meksika’nın FIFA Sıralaması Nedir?

Eski Barcelona baş antrenörü Gerard Martino’nun rehberliğinde Meksika milli takımı şu anda dokuzuncu 31 Mart 2022’de yayınlanan en son FIFA sıralamasına göre dünyada. Aynı zamanda CONCACAF bölgesinde en üst sıralarda yer alan ülke konumundalar ve Şubat 2022’deki FIFA sıralamasına göre 12. sıradan üç sıra tırmandılar.

Meksika Dünya Kupası 2022 elemeGetty/Hedef

Martino’nun adamları bu yıl üst üste sekizinci FIFA Dünya Kupası’nda mücadele edecekler. Takım, önceki yedi Dünya Kupası maçının her birinde son 16’ya kaldı.

Jamaika’nın FIFA Sıralaması nedir?

El Tri, önceki baskılarında Lig B’den terfi alarak CONCACAF Uluslar Ligi’nin en üst kademesinde ilk kez yer alan Jamaika’ya karşı.

Reggae Boyz sıralanır 64. Dünyada ve son FIFA Sıralamasında CONCACAF ülkeleri arasında altıncı sırada.

Jamaika México Selección mexicanayanlış seçim

Paul Hall tarafından yönetilen takım, Şubat 2022’de yayınlanan FIFA sıralamasından sadece 0.13 puan kaybetmesine rağmen iki sıra düştü (62’den 64’e).

Bir sonraki FIFA sıralaması 23 Haziran 2022’de yayınlanacak.

Meksika’nın son fikstürü neler?

En son FIFA sıralaması (dünya)

En son FIFA sıralaması (CONCACAF)

Yorum yapın