FIFA sıralaması: El Salvador vs USMNT – CONCACAF Uluslar Ligi takımları nasıl karşılaştırılır?

Yankiler, CONCACAF Uluslar Ligi’nde güney komşularını yakalıyor

El Salvador karşılamaya hazır ABD erkek milli takımı 2022-23’te A Ligi D Grubu maçında Estadio Cuscatlan’da karşılaşıyorlar. CONCACAF Uluslar LigiSalı gecesi.

La Selecta, 2 maçta 4 puanla grup lideri olarak oyuna giriyor – Grenada karşısında 3-1 galibiyet ve ardından aynı rakiplere karşı 2-2 beraberlik.

Ancak, USMNT’nin elinde bir maç var, çünkü Gregg Berhalter’in adamları, açılışta Grenada’ya karşı 5-0’lık bir galibiyetle unvan savunmasına başladılar.

USMNT’nin FIFA sıralaması nedir?

Şimdi sıralanmış 15. dünyada, Amerika Birleşik Devletleri Ağustos 2021’de FIFA erkekler sıralamasında ilk 10’a girdi ve 2021’in sonuna doğru CONCACAF bölgesindeki FIFA sıralamasında zirveye yerleşti, ancak o zamandan beri uzun süredir lider olan Meksika’nın bir altında yer aldı.

USMNT Uruguay 2022Getty

Koçluk kariyerindeki ilk milli takım görevinde USMNT’yi devraldığından beri Berhalter, Stars and Stripes’ı ilk CONCACAF Uluslar Ligi ve yedinci CONCACAF Altın Kupa şampiyonluklarına götürdü.

Amerika Birleşik Devletleri, bu yıl 2022 FIFA Dünya Kupası için İngiltere, İran ve Galler ile berabere kaldı. 1930’daki açılış Dünya Kupası’nda şimdiye kadarki en iyi üçüncü bitirdikten bu yana 11. Dünya Kupası olacak.

El Salvador’un FIFA sıralaması nedir?

El Salvador sıralamada dört sıra geriledi 74. FIFA dünya erkekler sıralamasının son sayısında, ancak önceki takvim yılına göre CONCACAF bölgesinde yedinci kaldı.

Héctor Moreno México El Salvador Eliminatorias Concacaf

Daha önce 2015 ve 2016 yılları arasında El Salvador milli takımının asistanlığını yapan Hugo Perez, sonunda üst düzey takım yöneticisine yükselmeden önce ülkenin U-23 takımının baş antrenörü olarak işe başladı.

Bir sonraki FIFA sıralaması şu adreste yayınlanacak: 23 Haziran 2022.

En son FIFA sıralaması (Dünya)

En son FIFA sıralaması (CONCACAF)

USMNT’nin son fikstür sonuçları nelerdir?

Yorum yapın