FIFA, Katar yazında Peru ile Avustralya Dünya Kupası elemelerinde oynadığı için çarptı

Peru’nun yardımcı antrenörü Nobby Solano, FIFA’yı ülke ve Avustralya’nın Katar’da Dünya Kupası eleme elemelerini oynamasına neden olduğu için eleştirdi.

İki taraf, bu yıl Katar’daki turnuvaya kimin katılacağına karar vermek için Al Rayyan’da karşı karşıya gelecek.

Solano kararı eleştirdi ve koşulların oyuncular için güvenli olmayacağına karar verildiği için Dünya Kupası’nın yazdan Kasım’a kaydırıldığını vurguladı.

Solano FIFA hakkında ne dedi?

“Maç saat dokuzda başlıyor ve stadyumun klimalı olduğunu söylüyorlar, bu yüzden oynadığımızda yeni olacak” dedi. inews.

“Ama bu hafta sonuna kadar İspanya’da antrenman yapıyorduk çünkü gün boyunca Katar’da antrenman yapmak çok sıcak.

Dünya Kupası’nın oynanamayacağına karar verilen koşullarda oynamamız isteniyor.

“Bu büyüklükte bir oyun için, çok fazla risk var, bunun ne bizim için ne de Avustralya için gerçekten iyi olduğundan emin değilim. Her ne kadar iki takım için de aynı şey olsa da.”

FIFA, Dünya Kupası’nı eleştirmeye devam ediyor

Katar’ın 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmasına izin verilmesi kararı, duyurunun ilk yapılmasından bu yana tartışmalı bir konu oldu.

Ülkenin insan hakları sicili, LGBTQ+ kişilere yönelik muamele ve stadyumları inşa eden göçmen işçilere yönelik taciz iddiaları son yıllarda eleştirildi.

Alman futbolunun teknik direktörü Olver Bierhoff bu hafta ülkeyi eleştirdi: “Eşcinsellere bu şekilde muamele edilmesi kesinlikle kabul edilemez. Bu hiçbir şekilde benim görüşlerime uymuyor.

“Fifa, bir Dünya Kupası için hangi ödül kriterlerini gerçekten uygular? Çünkü bir turnuva vermek, gerekli değişikliği zorlamak için en keskin kılıçtır.”

İnsan hakları örgütü Uluslararası Af Örgütü, Dünya Kupası ile bağlantılı çalışma koşullarına ilişkin bir rapor yayınlayarak, birçoğunun “zorla çalıştırmaya” tabi tutulduğunu iddia etti.

Hollanda patronu Louis van Gaal, FIFA’ya, turnuvayı Katar’a verdiği için çıkıştı ve “Bu parayla ilgili, ticari çıkarlarla ilgili. Bu FIFA’da önemli” dedi.

daha fazla okuma

Yorum yapın