Eski Arsenal yıldızı Özil’in menajeri, orta saha oyuncusunun eSports kariyerine aday olduğunu söyledi: ‘Fortnite’da gerçekten iyi!’

Spor kariyerlerinde bir geçiş, eski Gunners yıldızı için kartlarda olabilir

Eski Alman uluslararası menajerine göre, eski Arsenal yıldızı Mesut Özil, futbol ayakkabılarını kapattığında eSpor’a kariyer değişikliği yapmaya hazırlanıyor.

Tecrübeli hücum orta saha oyuncusu, şu anki kulüp Fenerbahçe’de, Süper Lig tarafı ile bir geleceği olup olmadığı konusunda kalan sorularla donmuş halde buldu.

33 yaşındaki oyuncunun birkaç mutsuz sezonun ardından, Gunners’daki görev süresinin sonuna kadar uzanacağı yer oldukça havada kalıyor – ancak menajer Dr Erkut Söğüt’e göre, Özil için bir yer olabilir. bunun yerine eSpor dünyasında profesyonel olun.

Özil, futboldan eSpor’a geçiş yapabilir mi?

Söğüt, bir röportajında ​​müşterisi için “eSpor’a daha çok girecek, kendi kendine oynayacak ve belki bir eSpor sporcusu olacak” dedi. Telgraf.

“Dürüst olmak gerekirse Fortnite’da gerçekten çok iyi ve bir gün rekabet ederse şaşırmam.

“M10 Esports adlı bir takımı var ve oyuncuları var. Almanya’da bir oyun evi var. FIFA ve Fortnite gibi futbolu var.”

Özil, Arsenal’den ayrıldığı için pişmanlık duyuyor mu?

Eski Dünya Kupası şampiyonunun Emirates Stadyumu’ndaki sekiz yıllık yıldızı, uzun ve karışık bir sonuca vardı ve Özil, hem proaktif siyasi duruşu hem de kulüp taahhütlerine odaklanmadığını bildirdiği için kıdemli kadrodan ayrıldı.

Ancak oyuncunun pişmanlık duymadığını belirten Söğüt, “Hayır, hiç de değil. Arsenal’deki zamanını çok sevdi ama bir oyuncu olarak istediğiniz gibi bitmedi. Bir çok oyuncunun başına geliyor. [Pierre-Emerick] Aubameyang da ayrılmak zorunda kaldı. Bu futbol ve aynı zamanda iş. İnsanlar kulübünüze gelir ve gider.”

Özil’in siyasi eylemleri hakkında Söğüt, Arsenal’in daha sonra Kara Hayat Önemlidir hareketine dahil olmasına ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı protestolara, eski yıldızlarını nasıl idare ettiklerine dair bir hayal kırıklığı izi olmasa da, ilerleme işaretleri olarak işaret etti.

Siyasi konularda her zaman tarafsız olan bir kulüptüler ama artık tarafsız değiller değil mi? Vazgeçtiler” dedi. “Belli durumlarda tarafsız kalamazlar. Şimdi Ukrayna ile konuştular. Şimdi bir kulüp olarak pozisyon alıyorlar.

“Artık dünyadaki meseleler hakkında açık sözlüler ve Mesut’ken ‘böyle şeyleri tartışmak istemiyoruz’ dediler. Ama işlerin değişmesi hem onlar hem de bir kulüp için bence bir gelişmeydi. ve onlar da uyum sağlamak zorundalar.”

daha fazla okuma

Yorum yapın