Erling Haaland, Man City’deki ilk maçına ne zaman çıkacak? Sezon öncesi ve Premier Lig, 51 milyon sterlinlik forvet için eğildi

İngiliz futbolunun son şampiyonları, başka bir üretken lidere büyük yatırım yaptı ve onu serbest bırakmaya hazırlar.

Manchester City 2021 yazında kulüp rekoru kıran Sergio Agüero’nun ayrıldığını gördükten sonra yeni bir 9 numara için pazardalar ve Harry Kane’i Tottenham’dan uzaklaştırmayı başaramayınca, sonunda Norveçli solcuya yerleştiler. Erling Haland.

Hüküm süren Premier Lig şampiyonları, Borussia Dortmund formasıyla 89 maçta 86 gol atan ve Blues’a katılarak babası Alf Inge’nin izinden giden 21 yaşındaki yetenekli oyuncuya 51 milyon sterlin (63 milyon dolar) harcadı. Etihad Stadyumu.

Haaland’ın kulüp ve ülke geçmişi göz önüne alındığında Pep Guardiola’nın emrindeki başka bir yıkıcı saldırı silahı olduğunu kanıtlaması bekleniyor, ancak Şehri kime karşı boyun eğdirecek? HEDEF bir göz atar…

Erling Haaland, Man City’deki ilk maçına ne zaman çıkacak?

Blues, sezon öncesi planlarını tamamlama sürecinde, birçok oyuncunun uluslararası görevde olması veya 2021-21’de şampiyonluk kazanan başka bir kampanyanın ardından hak edilmiş yaz tatilleri alması.

Durum şu ki, Guardiola’nın adamlarının takvimlerine kalemle yazılmış sadece üç dostluk randevusu var.

Bunlardan ilki onları Meksika tarafıyla yüz yüze görecek. Kulüp Amerika Houston, Teksas’taki NRG Stadyumu’nda 20 Temmuz.

Bu tarihten önce yerel tarihler alınmazsa ve eğitime geri dönüş Temmuz başında yapılacaksa, Haaland Amerikan topraklarında yeni işverenler için ilk görünümünü alabilir.Erling Haaland, Manchester City formasıyla Premier Lig’deki ilk maçına kime karşı çıkacak?

City ve Haaland için plan, rekabetçi aksiyon devam etmeden önce özenli yeni işe alımlarını hızlandırmak olacak.

Premier Lig şampiyonlarını savunan Blues, sezon öncesi programlarını 30 Temmuz’da Leicester’deki King Power Stadyumu’nda Liverpool ile bir Community Shield randevusu ile tamamlayacak.

Bu yarışma, Haaland’a, Premier Lig puanlarını toplama işi bir hafta sonra başlamadan önce, İngiliz futbolunda ilk kupasını alma fırsatı sunacak.

City’nin açılış hafta sonundan itibaren en iyi rakiplerine büyük para getiren liderlerini serbest bırakması bekleniyor ve Norveçli uluslararası onların çizgisine liderlik etme göreviyle görevlendirildi.

Guardiola’nın adamları, 2022-23 sezonuna deplasmanda başlayacaklarını keşfettiler. West Ham üzerinde 6 AğustosBu, Haaland’ın İngiliz üst uçuşundaki ilk dakikalarının Londra Stadyumu’nda gelebileceği anlamına geliyor.

Yorum yapın