Eriksen Manchester United transferinde: Buraya logo için gelmedim, oynamaya geldim!

Christian Eriksen, Manchester United’a “sadece logo için” katılmadığını söyledi, çünkü Danimarkalı yıldız, Euro 2020’de yaşadığı korkunun ardından tamamen katkıda bulunmak ve elinden gelenin en iyisini yapmak konusunda ısrar ediyor.

Eriksen, bu yaz Manchester United’a katıldı ve Brentford’da bir sezonun yarısını geçirdikten sonra kariyerine Premier Lig’de devam etti.

Arılar, sağlık sorunları nedeniyle Inter tarafından serbest bırakıldıktan sonra Eriksen’e oyuna geri dönme şansı verdi ve Eriksen, teknik direktör Erik ten Hag ile görüştükten sonra artık Man Utd için önemli bir oyuncu olmayı beklediğini söyledi.

Eriksen ne dedi?

Kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, “Buraya futbol oynamak için gelmek istiyorum, sadece logonun kendisi için gelmiyorum, buraya gelip oynamak istiyorum” dedi.

“Açıkçası menajerle konuşmak, fikirlerini duymak ve onunla futbol terimleri hakkında konuşmak harika ve benim için Manchester United’a gelme kararını ve olasılığını almak için idealdi.”

“Futbol oynamak isteyen bir adamım ve menajerin gelmesi fikri ve sahip olduğu fikirler ve onunla yaptığım konuşmalar ile düşünüyorum, yani kendimi Manchester’da futbol oynarken görebilirdim.

“Aynı zamanda çok çok büyük bir kulüp – en büyüğü değilse bile. Herhangi bir yerde telaffuz ederseniz, nereden geldiğini biliyorlar, yerlilerin nereden geldiğini biliyorlar. Büyük bir geçmişi var ve olmak güzel bir duygu. tarihte bu kadar büyük bir şeyin parçası.”

Eriksen Premier Lig’e dönüyor

Eriksen, Inter’e katılmak için Spurs’te yedi yıl kaldıktan sonra Brentford ile Premier Lig’e döndü.

Ancak, İtalya’da bir sezonun ardından Inter, Eriksen’in Euro’da yaşadığı kalp sorununa yanıt olarak sözleşmesini iptal etmek zorunda kaldı.

Eriksen, Serie A’da oynamayı dört gözle beklediği için Premier Lig’e geri dönmeyi asla beklemediğini ve Man Utd için bir oyuncu olarak İngiltere’ye geri dönmeyi kesinlikle beklemediğini söyledi.

“Euro’daki olaydan önceki kariyer yolumdan, planlamanın İngiltere’ye geri dönmek olmadığını düşünüyorum” dedi.

“Daha önce Manchester United’a gitme zamanımın geldiğini düşünüyordum! Açıkçası, o zaman Spurs’daydım ve sonra İtalya’ya gittim, ama şimdi burada oturmak kesinlikle beklemediğim bir şey ama aynı zamanda çok mutluyum. iyi hissettiriyor, burada olmak iyi hissettiriyor.”

Devam etti: “Sanırım o zamanlar yeni bir şey denemek istediğimde ve yedi yıldan fazla çok, çok iyi yıldan sonra ilk ayrıldığımda, yeni bir şey denemek istedim ve İtalya’ya gittim. Zor başladı ama sonunda çok, çok iyi bir yer.

“O zaman açıkçası orada İtalya’da olmak üzere sözleşmemi yerine getirmeyi planlıyordum, ama dediğim gibi, düşünmek için zaman ayırdım ve arayanları ve cevaplamak isteyenleri kabul ettim ve neyse ki Thomas. [Frank] çaldı ve Brentford çok hevesliydi ve altı ay boyunca orada oynadığımı görebiliyordum ve nasıl gittiğini görebiliyordum.”

Yorum yapın