Dünya Kupası 2026 ev sahibi şehirler: Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika’da FIFA turnuvası için listelenen stadyum mekanları

Katar 2022 sona erdiğinde, dikkatler hemen Kuzey ve Orta Amerika’da bir sonraki amiral gemisi etkinliğine ev sahipliği yapacak.

bu Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika barındırma görevlerini bölecek Dünya Kupası 2026FIFA’nın amiral gemisi etkinliği 1994’ten bu yana ilk kez Amerika’ya dönerken yıldızlarla dolu fikstürlere zemin sağlayacak 16 mekan ile.

ABD o zamanlar en büyük gösterileri sergilerken, Meksika’daki komşular daha önce iki kez daha önce küresel bir toplantı düzenlediler – 1970 ve 1986’da.

Kanada şimdi partiye üçlü bir girişimin parçası olarak katılıyor ve 41 şehirdeki 43 muhtemel stadyumdan oluşan bir ilk liste yavaş yavaş 16’lık bir son listeye indirildi. Kuzey ve Orta Amerika’da kim onay alıyor? HEDEF bir göz atar…

2026 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan şehirler ve stadyumlar

Dünya Kupası finalleri 2026’dan 48 takım ve 80 oyuna genişletilirken, FIFA 16 Haziran Perşembe günü ev sahibi şehirlerin ve stadyum mekanlarının kesin bir listesini yayınladı.

Amerika Birleşik Devletleri

Rose Bowl 1994 Dünya Kupası finaliGetty

bu Gül kasesi Pasadena’da, California 1994’te Dünya Kupası finaline ev sahipliği yaptı, çünkü Brezilya İtalya’yı penaltılarla geride bıraktı ve bir kez daha FIFA’nın planlarının bir parçasını oluşturacak. AT&T Stadyumu ve Mercedes-Benz Stadı.

Kanada

BC Place 2015 Kadınlar Dünya Kupası finaliGetty

M.Ö. Yer Vancouver, 2015’teki kadınlar finaline ev sahipliği yaptıktan sonra daha önce Dünya Kupası etkinliklerinde önemli bir yer edindi, ancak Montreal’in yarışmadan çekilmesiyle ancak Mart 2022’de hesaplaşmaya geri döndü.

Meksika

Azteca Stadyumu 1986 Dünya KupasıGetty

bu Aztek Stadyumu Brezilya ve Arjantin ikonları Pele ve Diego Maradona’nın efsanevi bir ortamda Dünya Kupası zaferinin tadını çıkardığını zaten gördü ve bir kez daha son ev sahipliği görevlerini alırsa kayda değer bir hat-trick yapabilir.

Yorum yapın