Darwin Nunez Liverpool’da ‘canavarlar’ Salah, Jota, Firmino ve Diaz ile oynamaktan heyecan duyuyor

22 yaşındaki oyuncu, Luis Suarez’den ders alınması gereken bir referans olarak görürken Jurgen Klopp, üzerinde herhangi bir baskı olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Liverpool’un yeni transferi Darwin Nunez, gelecek sezon Mohamed Salah, Roberto Firmino, Diogo Jota ve Luis Diaz ile takım kurmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

Uruguaylı forvet, Salı günü 64 milyon sterlin (79 milyon dolar) değerindeki bir anlaşmayla Reds’e transfer oldu ve ek olarak 21 milyon sterlin (26 milyon dolar) daha ekledi.

22 yaşındaki oyuncu, geçen sezonun Şampiyonlar Ligi ve Premier Lig ikincileri için oynamanın doruklarına ulaşmayı beklemediğini ve yıldızlarla dolu saldırıya katılmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Darwin Nunez Liverpool’a katılmak için ne dedi?

Kulübün web sitesine şunları söyledi: “Burada harika niteliklere sahip bazı üst düzey, en iyi oyuncular var. Harika bir oyuncu olan Firmino var ve sonra bir başka harika forvet olan Jota; Luis Diaz, Salah.

“Bu ‘canavarlar’ ile birlikte oynamak benim için gerçekten özel bir şey olacak çünkü bir çocuk olarak uzağa gitmeyi hayal ediyordun ve ben Avrupa’da oynayabilmeyi hayal ediyordum ama harika bir kulüp kadar ilerlemeyi beklemiyordum. Liverpool gibi.”

Darwin Nunez, Luis Suarez hakkında ne dedi?

Eski Penarol ve Ermenistan forveti, Anfield kulübünün yeni Suarez’i olarak lanse edildi ve birçok kişi onun vatandaşına benzer bir rolü yerine getirebileceğini umuyor.

Forvet, eski Barcelona yıldızı ile Liverpool’a geçişini tartışmasa da, onun örneğini takip etmeyi umduğunu söylüyor.

“Hayır, henüz değil, henüz onunla temasa geçme şansım olmadı” diye ekledi. “Ama eminim sosyal medyada her şey ortaya çıkınca onu ararım ya da orada, arka planda benim çektiğim bir fotoğrafı, bir resimde gönderirim.

“Bunu ona göndereceğim ve biraz sohbet edeceğiz ve ona destek ve yardım sunabilmesi için birçok soru soracağım çünkü o benim için gerçek bir referans çünkü o tarih yazan Uruguaylı bir futbolcu. Liverpool’da.

“Elbette, yakında onu arama ve onunla sohbet etme fırsatını bulacağım.”

Klopp, ‘devam eden çalışmanın’ geliştiğini görmek için istekli

Liverpool teknik direktörü Jurgen Klopp, yeni transferin ekibine çok şey sunabileceğinden emin, ancak yeni ortamına uyum sağlaması için sabırlı olmaları gerektiğini vurguladı.

“Aradığımız tüm parçalara sahip. Tempo ayarlayabilir, enerji getirebilir, merkezi ve geniş alanlardan mekanı tehdit edebilir.

“Hareketi ile agresif ve dinamik. Korkusuz oynuyor, güçlü. Taraftarlarımızı heyecanlandıracağını biliyorum.

“Darwin ile ilgili bir ‘devam eden çalışma’ aldığımızı hepimizin kabul etmesi önemli. Bunu kesinlikle kendisi de tanıyor. Ne kadar odaklandığını ve alçakgönüllü olduğunu seviyorum.

“Zaten harika hücum seçeneklerimiz var ve o şimdi bunun bir parçası oluyor. Bu nedenle üzerinde herhangi bir baskı yoktur. Çok uzun bir süredir imza atıyor ve biz onun yeteneğini beslemek ve büyümesini görmek istiyoruz.”

daha fazla okuma

Yorum yapın