Darwin Nunez, eski teknik direktör Guti’nin ‘saf bir forvet’ olduğunu söylüyor – ancak Liverpool’un 85 milyon sterlinlik adamı bir şeyi ‘zor’ bulabilir

Real Madrid efsanesi, saldırganın gelecek sezondan önce Premier Lig tarafına geçeceğini, ancak bağlantı kurma oyununun bir sorun olabileceğini söylüyor.

Liverpool’un Darwin Nunez’i 85 milyon £ (100 milyon €/105 milyon $) transfer etmesi Guti tarafından “saf bir forvet” olarak tanımlandı, ancak eski Real Madrid yıldızı sorun yaşayabileceği bir konunun altını çizdi.

22 yaşındaki forvet, bir anlaşma yapmak için diğer Avrupa taraflarıyla rekabete girdikten sonra Premier Lig tarafına yaz transferini yapmaya hazırlanıyor.

Uruguaylı, Benfica’da öne çıktı, ancak Guti baş antrenörken İspanyol tarafı Almeria’da etkileyici bir sezon geçirdi.

Guti, Darwin Nunez hakkında ne dedi?

Eski Madrid orta saha oyuncusu Nunez’in birlikte çalıştıklarından bu yana önemli ölçüde geliştiğini, ancak bağlantılı oyununun en büyük zayıf yönlerinden biri olduğuna inandığını söyledi.

“Ona sahip olduğumda çocuktu; kesinlikle yıllar içinde olgunlaştı” dedi. El Chiringuito.

“O tam bir forvet; kutuda çok iyi. Çok hızlı, çok güçlü ve kale önünde iyi. Kutunun içinde değilken bir bağlantı oluşturmak onun için hala biraz zor ama bence onun harika bir geleceği var.

Almeria’da geçirdiği iyi sezonun ardından hiçbir İspanyol kulübünün ona bakmamasına şaşırdım ve Benfica’ya gitti.

“Bence Portekiz ligi, biraz daha tecrübe kazanmak ve Liverpool’a imza atmak için bu atılımı yapması onun için iyi oldu.”

Nunez, Benfica’da nasıl bir performans sergiledi?

Almeria’da oynadığı 32 maçta 16 gol attığı bir sezonun ardından, Eylül 2020’de Benfica’ya transfer olan Nunez, Portekiz’de geçirdiği süre boyunca Avrupa’nın en çok aranan yeteneklerinden biri olduğunu gördü.

Nunez, 2020-21 sezonunu tüm müsabakalarda 43 maçta 13 golle tamamladığı için Primeira Liga devlerindeki ilk yılında pek üretken değildi.

Ancak, geçen dönem bir ifşa oldu. Sezonu Portekiz’in en üst liginde 28 maçta topladığı 26 golle tamamladı ve 10 Şampiyonlar Ligi maçında altı gol daha attı. Tüm yarışmalarda 41 maçta 34 gol attı.

daha fazla okuma

Yorum yapın