Dani Alves, Liga kulübü yeni anlaşma teklif etmeyi reddettiği için Barcelona’dan ayrılıyor

Bekçi, Brezilya’nın Dünya Kupası kadrosuna girme şansını artırmak için yeni bir anlaşma istedi ancak şansını başka yerlerde aramak zorunda kalacak.

Dani Alves, kulübün kendisine sözleşme uzatma teklif etmeme kararı alması üzerine Barcelona’dan ayrıldı.

39 yaşındaki oyuncunun mevcut sözleşmesi ay sonunda sona eriyor, ancak en azından yıl sonuna kadar sürecek yeni bir sözleşme talep etmişti.

Bekçi, Camp Nou’da devam etmesinin, Kasım ayında Katar’da yapılacak Dünya Kupası için Brezilya kadrosunu oluşturma çekişmesinde kalmasını umuyordu.

Dani Alves’in durumu hakkında ne biliyoruz?

Brezilyalı milli oyuncu, 2021-22 sezonu sona ererken geleceği hakkında karanlıktaydı ve kampanyanın son maçının Blaugrana formasıyla son maçı olup olmayacağından emin olmadığını itiraf etti.

Ancak Katalan tarafı, o zamandan beri veteran sağ beki bu yaz yeni bir anlaşma teklif etmeyeceklerini bildirdi.

Kulüp hiyerarşisi, bu yaz Chelsea’den Cesar Azpilicueta’yı transfer edebileceklerinden emin, bu da Dani Alves’in ihtiyaç fazlası olacağı anlamına geliyor.

Dani Alves, Barcelona’ya veda etti

Savunma oyuncusu ayrılışını onaylamak ve Barcelona taraftarlarına veda etmek için Instagram’a gitti.

“Artık veda vaktimiz geldi” diye yazdı.

“Kulübe, o renklere ve o eve adanan sekiz yılı aşkın bir süreydiler… ama hayattaki her şey gibi, yıllar geçiyor, yollar sapıyor ve hikayeler bir süreliğine farklı yerlerde yazılıyor – ve öyle de oldu.

“Hoşçakal demeye çalıştılar ama yapamadılar, çünkü ne kadar dayanıklı ve dirençli olduğumu hayal bile edemezsiniz, ya da evet.

“Her zaman olduğu gibi, onlara saygı duyanlara çok minnettar olan futbola ve hayata kadar uzun yıllar geçti, bana veda etmek için buraya dönme fırsatı vermeye karar verdi.

“Ama bu bir veda olmaz, ilk önce sahne ışıklarının arkasındaki herkese, bunu yapanlara, bizimki mükemmel, hepsine teşekkür etmeden olmaz; TEŞEKKÜRLER.

“Ayrıca tüm personele bana bu kulübe dönme ve o harika formayı tekrar giyebilme fırsatı verdikleri için teşekkür etmek istiyorum, ne kadar mutlu olduğumu bilmiyorlar…. Umarım çılgınlığımı kaçırmazlar ve her gün mutluluğum.

“Umarım kalanlar bu güzel kulübün hikayesini değiştirebilir, bunu tüm kalbimle diliyorum.

“23 başlık elde edildi: 2 Tiz, 1 Altılı ve yazılmış harika bir altın kitap!

“Çok güzel bir döngü sona erdi ve başka bir meydan okuma başlıyor.

“Dünya asla unutmasın: 39 yaşındaki bir aslan İYİ BİR ÇILGIN ASLAN olmaya devam eder.”

Dani Alves bundan sonra nereye gidecek?

Athletico Paranaense, emektarı imzalamak için adaylar olarak ortaya çıktı, HEDEF öğrendi.

Brezilya tarafı, 2021’in sonunda Barselona’ya dönmeden önce onu imzalamaya ilgi gösterdi.

Brezilya’daki transfer dönemi 18 Temmuz’da açılacak, bu nedenle Dani Alves’in görüşmelerin başlaması ve bir anlaşmaya varılması için beklemesi gerekecek.

Dani Alves, Barcelona’da nasıl bir performans sergiledi?

Eski Sevilla yıldızı, 2016’da Juventus’a katılmadan önce Barça’da sekiz başarılı yıl geçirdi ve ardından Paris Saint-Germain ve Sao Paulo’da büyülerin tadını çıkardı.

Barça, onu geçen yıl Kasım ayında kısa vadeli bir anlaşmayla Camp Nou’ya geri getirdi, ancak Ocak ayına kadar İspanyol tarafında forma giymedi.

Sonuç olarak, bu sezon Xavi’nin takımı için 16 maçta forma giydi, bir gol ve üç asistle oynadı.

Barca, sezona hayal kırıklığı yaratan bir başlangıçtan geri dönmeyi başardı ve Kasım ayında Ronald Koeman’ın yerini alan Xavi’nin yönetiminde ikinci sırada yer aldı.

daha fazla okuma

Yorum yapın