Chelsea transfer hedefi Kounde, Sevilla’dan ‘daha rekabetçi bir takımda oynamak’ için ayrılmak istiyor

Fransız savunma oyuncusu geçen yıl sadece kulübünün transferi veto etmesi için Stamford Bridge’e taşınmaya yakındı.

Sevilla genel müdürü Jose Maria Cruz de Andres, kulübün bu yaz Chelsea transfer hedefi Jules Kounde’ye tutunmakta zorlanacağını kabul ediyor.

Liga tarafı, Blues’un 2021’de defans oyuncusunu Stamford Bridge’e götürme teklifini geri çevirdi.

Ancak İspanya’da etkileyici bir yılın ardından, Kounde’nin yakın gelecekte bir taşınmaya hazırlandığı görülüyor.

Kounde geçen yıl neden hareket etmedi?

“Jules Kounde’nin davası Diego Carlos’un davasına çok benziyor. Zamanlamada değil çünkü son iki sezonda Jules Kounde için teklifler aldık ama her zaman yaz pazarındaydık” dedi Cruz de Andres. spor tanığı.

“Bu oyuncunun performansını iyileştirebileceğini düşündüğümüz için reddettik. Beklemek daha iyiydi çünkü o sırada piyasa iç karartıcıydı. Bir süre beklemenin iyi olacağını düşündük. [help us] daha fazla para elde edin.

“Yine, oyuncu, eminim ki Sevilla FC’ye saygı duyuyor. O bizimle mutlu. Kounde durumunda, bu bir para meselesi değildir. Sevilla FC’den daha rekabetçi bir takımda oynamak istemesi meselesi.”

Chelsea, Kounde için herhangi bir rekabetle karşılaşacak mı?

GOAL, Chelsea’nin Mayıs sonunda Todd Boehly-Clearlake Capital konsorsiyumunun kulübü devralması tamamlanmadan önce Kounde’nin imzası için geri dönmek için planlar hazırladığını bildirdi.

Cruz de Andres, Blues’un ilgisinin farkında, ancak Avrupa’nın diğer elit kulüplerinden bazılarının da 23 yaşındaki Fransız enternasyonal için bir anlaşma yapmaya istekli olacağını söylüyor.

Sevilla şefi, “Chelsea, FC Barcelona, ​​Bayern Münih ve bu tür takımlar için çekici bir oyuncu olduğuna eminim. Daha rekabetçi bir takımda oynamak istiyor” dedi.

“Bu, birkaç yıl önce yaşadığımız davanın aynısı. [Clément] Mercimek. Çok mutluydu ama Sevilla FC’de birkaç yıl oynadıktan sonra FC Barcelona’ya gitmeye hazır olduğunu düşündü.

“Onun için ilk teklif aldığımızda transferden bir sezon önceydi. O [Lenglet] ve babası bize Sevilla’dan ayrılmadıklarını çünkü burada kalıp çok maç oynamayı tercih ettiklerini söyledi.”

daha fazla okuma

Yorum yapın