Chelsea, Sevilla’dan 55 milyon sterlinlik transfer yaklaştıkça Lukaku’nun eski evini sıraya koyan Kounde’yi hedefliyor

Fransız savunmacının geleceği hakkında görüşmeler sürüyor, ancak şimdiden Londra’ya taşınmaya hazırlanıyor

Chelsea’nin Sevilla’nın defans oyuncusu Jules Kounde’ye ilgisi o kadar arttı ki, HEDEF Fransa’nın uluslararası savunma oyuncusu, kiralık olarak Inter’e geri döndükten sonra Romelu Lukaku tarafından kısa süre önce boş bırakılan eve taşınma olasılığını araştırdığını öğrendi.

Oyuncular kendilerini sık sık bir hedeften diğerine hareket halinde bulduklarından, ev değiştirme futbol çevrelerinde o kadar da nadir değildir.

Kounde Chelsea’ye imza atacak mı?

Blues bu yaz Raheem Sterling ve Kalidou Koulibaly’yi çoktan kapmışken, Kounde Chelsea’ye büyük para getiren bir sonraki isim olabilir.

Stamford Bridge’dekiler, Kounde’nin İngiltere’de yeni bir meydan okumaya ikna edilebileceğine inanıyor, 23 yaşındaki çok yönlü, önceki pencerelerde çok fazla ilgi gördükten sonra Sevilla’ya ayrılmak istediğini açıkça belirtti.

Kounde, Chelsea’nin söyleyeceklerini dinlemeye istekli ve Lukaku’nun en son işgal ettiği bir evde eşyalarını boşaltma olasılığını araştırıyor.Chelsea, Kounde için bir ücret kabul etti mi?

Premier Lig ağır sıkletleri, yetenekli Fransız için 47 milyon dolarlık (56 milyon dolar) bir açılış teklifi gördü ve bu teklif Sevilla’nın istediği fiyatın bir şekilde altına düştü.

Yine de, Kounde’nin değerlemesine yaklaşan ikinci bir hamle yapıldı.

Ancak Sevilla, Chelsea’nin mümkün olduğunca önceden ödemeyi teklif ettiği 55 milyon sterlin (67 milyon dolar) kadarını almaya hevesli ve bu tür anlaşmalar yapılırken çeşitli eklentilerin her zaman dikkate alınması gerekiyor.

Chelsea ile henüz bir anlaşma yapılmadı, ancak bu yaz ciddi bir sakatlığı gidermek için ameliyat olan Kounde, Portekiz’deki sezon öncesi kampları için Sevilla’nın kadrosuyla bağlantı kurmayacak.

Batı Londra’ya geçiş bu aşamada en olası sonuç olarak görülüyor, ancak İspanya’daki raporlar, Barcelona’nın savunma birimlerini daha da güçlendirmeye çalıştıkları için Kounde için geç bir oyun oynayabileceğini öne sürüyor.

Yorum yapın