Chelsea, ‘kısa vadede süper’ Lewandowski’yi imzalamaya ve Lukaku’yu satmaya çağırdı

Belçikalı’nın çok konuşulan hamlesi hype’ı karşılayamayınca, mükemmel ikame sadece piyasada olabilir.

Chelsea’nin Romelu Lukaku’nun halefi olarak Robert Lewandowski’ye geçmesi gerektiğini söyleyen eski Blues oyuncusu Scott Minto, Belçikalı’nın Thomas Tuchel’in tarzına uyum sağlayamamasının artık devam etme zamanının geldiği anlamına geldiğini söylüyor.

Lukaku, geçtiğimiz dönem çok müjdeli bir transferle Stamford Bridge’e döndü, ancak Chelsea’nin başka yerlerde gümüş eşya kovalamacasında yetersiz kalması nedeniyle FIFA Dünya Kulüpler Kupası başarısına rağmen faturasını ödeyemedi.

Bu arada Lewandowski, tercih ettiği yer olan Barselona ile Bayern Münih’ten ayrılmaya çalışıyor – ancak Minto, Blues’un Bundesliga süperstarı için her şeyi yapması gerektiğini düşünüyor, özellikle Lukaku ile yaptığı son bir konuşma Lukaku’nun tarzını kendi stiliyle uyumlu hale getiremezse. yönetici yaklaşımı.

Chelsea neden Lewandowski’nin yerine geçip Lukaku’nun gitmesine izin versin?

Minto, “Şahsen Tuchel’in bir şekilde Lukaku ile konuşmasını ve ‘senden en iyi şekilde yararlanmak için ne yapmamız gerekiyor’ demesini isterim” dedi. konuşmaSPORT.

“Bu olmayacak. Biz biliyoruz ki. Tuchel bizim ona uyum sağlamamızla ilgili olmadığını, onun bize uyum sağlaması gerektiğini söyledi. Açıkça gerçekleşmedi.

“Lewandowski kısa vadede kesinlikle mükemmel olurdu. İki yıllık kontratı olsa bile, üçle paçayı sıyırabilir. Şu anda kendini kanıtladı. Chelsea tamamen burada ve şimdi ile ilgili, son yirmi yıldır öyleler.”

Lewandowski, Chelsea için Lukaku’ya ne getirirdi?

Belçikalı enternasyonali Polonyalı yıldızla değiştirmenin, Blues için öndeki servetlerde anında bir geri dönüş sağlayacağı fikri, bazılarının düşündüğünden daha hayali olabilir – ancak otuzlu yaşlarında bile, Lewandowski şüphesiz korkunç bir bitirici olduğunu kanıtlayacaktır.

Hücum oyuncusu bu sezon üst üste ikinci kez Avrupa Altın Ayakkabı’yı kazandı ve yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Ancak Lukaku, bu dönem Chelsea’ye dönmeden önce Inter’in şampiyonluk suçlamasından etkilendi ve Belçikalı gibi Lewandowski’nin Premier Lig ritimlerine uyum sağlamak için zaman alabileceğini ve Bundesliga’daki performanslarına benzer anlık sonuçlar veremeyebileceğini öne sürdü. .

daha fazla okuma

Yorum yapın