Chelsea gerçekten de eski Lazio kalecisi Strakosha’yı bedelsiz transfer etmek istiyor mu – ve Kepa ayrılıyor mu?

Blues bir hamle ile bağlantılı, ancak defterlerinde zaten iki uluslararası kaleci var.

Lazio kalecisi Thomas Strakosha, Chelsea ile serbest oyuncu olarak getirebilecekleri bir oyuncu olarak bağlantılı.

Arnavut uluslararası oyuncu, Roma’da on yıl boyunca Serie A ağır sıkletleri için 208 maça çıktıktan sonra bu yaz kendini kulüpsüz buldu.

27 yaşındaki stoper şimdi yeni bir meydan okuma arıyor ve Premier Lig’e taşınmasının kendisine çekici geleceğini kabul ediyor.

Strakosha Chelsea’ye gitmek ister mi?

Blues, Senegal uluslararası Edouard Mendy’de saflarında zaten 1 numaraya sahip.

Strakosha olsa da söyledi İşte Başlıyoruz Podcast’i İngiliz üst uçuşunun ağır sıkletlerine bağlantılar: “Chelsea gibi üst düzey bir kulüple bağlantılı olmaktan gerçekten onur duyuyorum, bu bir rüya. Çocukluğumdan beri Premier Lig’in hayalini kuruyorum.”

Kepa Arrizabalaga Chelsea’de mi kalacak?

Kepa Edouard Mendy Chelsea Premier Lig 2021-22 GFXGetty/HEDEF

Kepa Arrizabalaga, Stamford Bridge’de kaldığı sürece Strakosha için herhangi bir yaklaşım olası değil ve Chelsea, Thomas Tuchel’in kadrosuna gelecekteki büyüme potansiyeliyle övünen daha genç eklemeler yapma seçeneğini zaten araştırıyor.

2018’de İngiltere’ye 71 milyon sterlinlik (87 milyon dolar) transferinin ardından dünya futbolunun en pahalı kalecisi olmaya devam eden bir İspanyol uluslararası için başka bir yere taşınmasıyla ilgili birçok konuşma yapıldı.

Kepa o zamandan beri hiyerarşik sıralamayı düşürdü, bu da artan transfer tartışmalarına yol açtı, ancak hiçbir alıcı bulunamadı ve Blues’un saflarında hiçbir yer açılmadı.

Chelsea, Strakosha’yı kadrosuna katacak mı?

Yazan Nizaar Kinsella – GOAL için Chelsea muhabiri

Thomas Strakosha’nın Chelsea’ye katılması için çok şey olması gerekiyor.

Edouard Mendy tartışmasız bir numara, bu yüzden Kepa Arrizabalaga satılırsa 2 numaralı kaleci olarak bir yer olabilir.

Ancak, Blues onu satmaya açık olmasına rağmen ücretleri ve fiyatı bir sorun olmaya devam ediyor. 2022’de kupa kalecisi rolünü kaybettikten sonra ayrılmak istiyor.

Chelsea’nin Kepa’nın yerine bir kaleci imzalaması gerekmiyor, kiralık yıldızları Nathan Baxter bu role hazır birçok kişinin gözünde hazır.

Blues, bu yaz 13 yaş altı kalecilere çok aktif imza attı ve Eddie Beach’in Southampton’dan katılması ve Gabriel Slonina’nın Chicago Fire’dan katılması bekleniyor.

18 yaşındaki bu iki kalecinin hiçbiri hemen A takım rollerine sahip olmayacak, ancak bir gün Stamford Bridge’de oynamayı umacaklar.

daha fazla okuma

Yorum yapın