‘Bütün bunları yapmıyorum’ – Tyson Fury Man Utd ‘prima donnas’ı patlatıyor ve Ronaldo’nun takım dinamiği üzerindeki etkisini sorguluyor

Boks dünyasından bir ağır siklet şampiyonu, Old Trafford’da hayatı zorlaştırmaya devam eden azalan toplu standartlarda başarılı oldu.

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Tyson Fury, Manchester United’da ikinci en iyiye razı olmaktan mutlu görünen “prima donnaları” patlattı ve hevesli Red Devils destekçisi şöyle dedi: “Bütün bu bokları yapmıyorum. Kazanmak ya da hiçbir şey.”

Efsanevi eski menajer Sir Alex Ferguson’un 2013’te emekliye ayrılmasından bu yana Old Trafford’da ciddi bir gerileme yaşandı, 2021-22 kampanyası ilk dördün dışında başka bir finiş ve Şampiyonlar Ligi’ne kalifiye edilememenin yanı sıra gümüş takımsız kaldı.

Çok sayıda transfer aralığında sözde birinci sınıf oyunculara büyük para yatırıldı, ancak çok fazla ekleme başarısız oldu ve Fury, kolektif standartların endişe verici bir şekilde düşmesine izin verildiğini itiraf ediyor.

Tyson Fury, Man Utd hakkında ne dedi?

33 yaşındaki Wythenshawe yerlisi anlattı Ayna: “Emekli olduğum için biraz daha Old Trafford’a gideceğim – gerçi dürüst olmak gerekirse, onları her izlemeye gittiğimde kaybediyorlar. Ve ben ikincilik yapmıyorum, kaybetmem, bütün o bokları yapmıyorum. Kazanmak ya da olmamak, yani şu anda United’ı izlemek çılgınca çünkü bu insanların neden 90 dakika boyunca o topun peşinden koşmadığını anlamıyorum.

“Pek çok insan menajerleri, koçları suçluyor, ancak günün sonunda Manchester United’da çok fazla prima donna var ve olabilecek en iyi şey, neler olduğu gibi, temize çıkmak. Diz çökmeleri gerekiyor.

“Sir Alex Ferguson gibi, onlara ne yapmaları gerektiğini söyleyecek ve eğer dinlemiyorlarsa, ‘Bu sizin için bir yedek, ne kadar iyi olduğunuz veya ne kadar ünlü olduğunuz umurumda değil. çok çalışmaya karar verene kadar oynamayacaksın’. ‘Takım’ kelimesi, herkesin kendi ağırlığını çekmesi, gol atmak veya onlar için koşmak için başka birine güvenmemeleri anlamına gelir.

“Herkesin ortak bir çıkar, ortak bir amaç için çok çalışması ve bu kazanmaktır. Futbolu yönetmekle ilgili hiçbir şey bilmiyorum ama kazanmakla ilgili her şeyi biliyorum ve herkesin sonuç almak için uğraşması gerektiğini biliyorum. Bir dünya şampiyonluğu için antrenman yapmak için spor salonuna kendi başıma gidersem o kadar başarılı olmayacağım.

“İşte bu yüzden tam bir takımım var – masözüm, güç ve kondisyon adamım, antrenman ortaklarım, koçlarım, bu tür şeyler – ve oraya gitmek ve sonuç almak için hepimiz aynı yöne gidiyoruz, çünkü gerekli olan bu. Bu adamlardan bazıları farklı yönlere gidiyor ve bunu kendi çıkarları için yapıyorsa, sonuçları her yıl, her yıl alamazdık.”

Tyson Fury, Cristiano Ronaldo’nun hayranı mı?

Cristiano Ronaldo Man Utd 2021-22Getty Resimleri

2021-22 sezonunda United adına çok fazla oyuncu düşük performans gösterirken, Premier Lig’i altıncı sırada tamamlayan Cristiano Ronaldo, 37 yaşında bu amaca 24 gol atmayı başardı.

Beş kez Ballon d’Or kazananı, nereye giderse gitsin tılsımlı bir figür olmaya devam ediyor, ancak Fury, Old Trafford’daki varlığının zaman zaman yarardan çok zarar verip vermeyeceğini sorguluyor.

Portekizli süperstar şunları ekledi: “Ronaldo’nun devam etmesi iyi bir haber, ama işte bir teori: Geçen sezon ona sahip değillerken, Premier Lig’i ikinci sırada bitirdiler, sonra biz Ronaldo’yu aldık ve altıncı bitirdik.

“İnsanlar ‘Onun 20 gol atmasını sağlamasaydık geçen sezonu çok daha düşük bitirirdik’ diyecekler ama önceki sezonu yapmadık ve çok daha yüksek bitirdik.

Ronaldo gibi bir süperstarınız olduğunda, herkes gol atmak için ona güveniyor ve o orada olmasaydı, geçen sezon olduğu gibi golleri kendileri atıyor olacaklardı. Onun kötü bir varlık olduğunu söylemiyorum, o harika bir varlık, ama bazen bir yıldız oyuncuyla takımı taşıyor ve gençlerin gölgesinde kalıyor, parlama şansları olmuyor çünkü ‘harika Ronaldo’ ‘ sahada.

United, 2022-23 sezonunu evinde Brighton’a 7 Ağustos’ta açacak.

daha fazla okuma

Yorum yapın