‘Bu şekilde oynayan bir Dünya Kupası’na gittik’ – Maguire, İngiltere açık oyun hedefi kuraklığını dört saate çıkardıktan sonra Southgate taktiklerini savunuyor

Üç Aslan, başka bir sönük gösteriden sonra Milletler Ligi gruplarında galibiyetsiz oturuyor

İngiltere’nin defans oyuncusu Harry Maguire, İtalya ile Cumartesi günkü UEFA Uluslar Ligi maçında bir boşluk daha çekmesine rağmen takımda yanlış bir şey olmadığında ısrar ediyor.

Üç Aslan, Azzurri’ye karşı 0-0 berabere kaldı ve A1 Grubu’nun ilk üç maçını galibiyetsiz ve tek bir golle, Almanya’ya karşı Harry Kane penaltısıyla bitirdi.

Gareth Southgate’in suçlamaları, açık oyundan gol atmadan dört saatten fazla sürdü, ancak Maguire savunmasına geçti.

Maguire, Southgate’in taktikleri hakkında ne dedi?

Manchester United’lı adam, “Son dört yıldaki rekoru kendisi için konuşuyor – en üst düzeyde oynadığınızda baskı, inceleme ve eleştiri var ve kazanmadığınız her maç her zaman eleştiri olacak” dedi. BBC Radyo Beş Canlı Southgate’in yaklaşımı sorulduğunda.

“Son birkaç maçta yeterince gol atamadık ama bu şekilde oynayarak bir Dünya Kupası yarı finaline ulaştık ve kendi ülkemizde bir Euro kazanmamıza bir penaltı atışları yaptık ve bu da en iyilerden biri olabilirdi. bu ülkenin gördüğü en güzel anlar.

“Bırakın futbol konuşsun, herkes Dünya Kupası için arkamıza yaslansın ve bizi zorlamaya devam edin, gelişmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

“Hala gelişmemiz gereken alanlar olduğunu gösterdik ve Dünya Kupası’nı kaldırmak istiyorsak gelişmeye çalışmalıyız ve birlikte olduğumuz her gün bunu hedeflemeliyiz çünkü yüksek standartlar ve bir sonrakini belirlemek istiyoruz. kupayı kaldırmaktır.”

Southgate’in beraberliğe tepkisi ne oldu?

Bu arada Southgate, İngiltere’nin genel oyunlarındaki herhangi bir sorundan ziyade, ceza sahasındaki hassasiyet eksikliğinin İngiltere’nin sayı sıkıntılarından sorumlu olduğuna inanıyor.

“Topu iyi organize olmuş bir takımdan geçirmeye çalışıyoruz. Topu forvet oyuncularımıza verdik, hepsine şans verdik ve son üçte keskinlik olmaması için yenilemeye çalıştık. Genel performanstan memnun kaldım,” diye açıkladı yönetici Kanal 4.

“Harry Kane ve Raheem Sterling’e çok güvendik ve diğer oyuncuların bu alana adım atması gerekiyor. Bazıları bunu kulüpleriyle yapabildi, ancak uluslararası seviyeye dönüşmedi.”

daha fazla okuma

Yorum yapın