‘Bu benim istediğim Mbappe değil!’ – Real Madrid başkanının patlayıcı röportajda PSG forvet hakkında söylediği her şey

Madrid şefi, çeşitli kaynaklardan gelen baskının Fransız forvetin ünlü beyaz gömlekle oynama hayalinden vazgeçtiğini gördüğünü düşünüyor…

Real Madrid başkanı Florentino Perez, Kylian Mbappe’nin şu anda İspanyol sermaye kulübüne imzalamaya çalıştığı kişi olmadığını söyledi.

Mbappe kısa süre önce Paris Saint-Germain ile yeni bir sözleşme imzaladıktan sonra manşetlere çıktı, ancak Dünya Kupası galibi Parc des Princes’i Santiago Bernabeu ile takas etmesiyle sona ereceği kesin görünen uzun bir destana rağmen.

Mbappe artık yakın gelecekte PSG’ye bağlıyken, Perez senaryonun nasıl oynandığına dair ayrıntılar verdi.

Perez, Mbappe için ne dedi?

üzerinde konuşmak El ChiringuitoPerez şunları söyledi: “Mbappe, Real Madrid için oynama arzusunu, hayalini tüm dünyaya iletti – bunu açıkça belirtti. Ağustosta yapmak istedik ama mümkün olmadı, bırakmadılar.

“Uzun bir zaman aldı. Bir yıl beklemek zorunda kaldık, o yıl geçti ve sonra durum değişti. Bunun siyasi baskıdan kaynaklandığını düşünüyorum ve aynı zamanda ekonomik olduğunu düşünüyorum.

“[PSG] pratikte ona sadece ekibin değil, yönetimin de lideri olmayı teklif etti. O noktada, imzalamak istediğimiz Mbappe ile aynı olmadığını gördük. Baskı sonucu hayallerini değiştirdi.

“Bir ülkenin cumhurbaşkanı (Emmanuel Macron) tarafından bir çocuğa seslenilirse, elbette bu onu etkiler. Mantıksız olan şey, bunu hiç yapmamış olması – onu çok etkiledi. Ancak Zidane gibi Real Madrid’de başarılı olabilir ve yine de ülkesi için bir gurur kaynağı olabilir.

Kylian Mbappe, Emmanuel MacronGetty

“Bence annesi onun Real Madrid’e gelmesini istedi çünkü bu onun küçük bir çocukken hayaliydi. Onunla konuşmadım ama üzgün olduğunu söylediler. Koşullar değiştiğinde ve bir kişi bir karar verdiğinde, buna saygı göstermelisiniz. 23 yaşında ve çok baskı altında.

“Kararını bana bir mesajla anlattı ve ona şans diledim. Şu anda artık ilgilenmiyoruz çünkü Real Madrid tarihinde hiçbir oyuncu kulübün üstünde olmadı. İstisnalar ve risk yönetimi yapmayacağız.

“Bu Mbappe benim istediğim Mbappe değil. Ama eğer değişirse… Hayat binlerce dönüş alabilir. Sanırım kafasını karıştırdılar ve o çok genç. Onun için en iyisini diliyorum, onun için kötü bir şey istemiyorum. Ben sadece rüyaya inanıyorum.

Madridliler hayal kırıklığına uğrayacak ama Real Madrid’e gelmek isteyen Mbappe bu Mbappe değildi.”

Mbappe’nin farklı bir adam olduğu konusundaki tüm konuşmasına rağmen, Perez gelecekte forvet ile anlaşmayı tamamen reddetmedi ve ekledi: “Ben asla Kylian Mbappe ve Real Madrid arasında sonsuza kadar bittiğini söylemedim. Üç yılda çok şey değişebilir.

Kylian Mbappe 2022Getty Resimleri

Mbappe destanı Madrid’in Haaland’ı almasını engelledi mi?

Mbappe’yi beklemenin Erling Haaland için bir hamleyi engelleyip engellemediği sorulduğunda Perez, “Bununla hiçbir ilgisi yok. Dünyanın en iyi santraforuna sahibiz (Karim Benzema) ve şu anda Haaland ile uyumsuz. Harika bir ekibimiz var.

“Şu an için oyuncularla sözleşme imzalamayı bıraktık – diğer şeylerin yanı sıra daha fazlasına yerimiz olmadığı için. Şimdi kalkışlar üzerinde çalışmamız gerekiyor. Benzema’nın yedeği olacak, ancak sadece hasta olduğu zaman için – onu yedekleyebilmemiz için değil. Şimdilik elimizde Jovic var.”

daha fazla okuma

Yorum yapın