Bir sonraki Manchester derbisi ne zaman? United-City karşılaşmalarının tarihleri

GOAL, bir sonraki Manchester derbisinin tarihine bakar ve son sonuçlara ve kulüpler arasında kafa kafaya bir kupaya bakar

Manchester United ve Manchester City arasında oynanan Manchester derbisi, modern futbolun en saygın ve en çok beklenen karşılaşmalarından biri haline geldi.

Tarihsel olarak Sir Alex Ferguson’un hükümdarlığı altında Man Utd tarafından domine edilmesine rağmen, Manchester City son yıllarda üstünlüğünü gösteriyor ve şehrin zorlayıcı tarafı olarak bir kaleye sahip olduğu algılanan Vatandaşlar.

HEDEF Bir sonraki Manchester derbisinin ne zaman olduğu, son sonuçlar ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şeye sahiptir.

Bir sonraki Manchester derbisi ne zaman?

Manchester United ile Manchester City arasındaki bir sonraki rekabetçi maçın 1 Ekim 2022’de Etihad Stadyumu’nda yapılması planlanıyor. Premier Lig maçıdır.

Bundan sonra, United ve City Old Trafford’da çarpışacak. 14 Ocak 2023’te

Man Utd – Man City son maç sonuçları

Man City, kendileriyle Man Utd arasındaki son sonuçlar söz konusu olduğunda üstünlüğü elinde tutuyor.

Pep Guardiola’nın tarafı 2021-22’de Red Devils’i ikiye katladı ve lig zaferi yolunda Etihad’da 4-1 kazanmadan önce Old Trafford’da onları 2-0 yendi.

Aşağıdaki en son Man Utd vs Man City sonuçlarını görüntüleyin.

Man Utd veya Man City – kimin daha fazla kupası var?

Manchester United daha başarılı kulüp oldu, ancak Etihad tarafı son sezonlarda Guardiola yönetiminde yetişiyor.

Ancak 2013’ten beri Premier Lig şampiyonluğu kazanmamış olmalarına rağmen, Man City’nin sekizine 20 lig şampiyonluğu kazandıran Kırmızı Şeytanlar kupa kabinelerinde hâlâ hakim durumdalar.

2021-22 sezonunun bitiminde Manchester United, Man City’nin 29’una 66 kupa kazandı.

Aşağıda ilgili dolaplarına göz atın.

Yorum yapın