Benzema mı? Modric? Marcelo, Real Madrid’deki 25 kupalık rekorunu kimin kırabileceğini düşünüyor

Uzun süredir hizmet veren bir Brezilyalı, 15 yıl sonra Blancos ile bağlarını koparıyor ve Bernabeu tarih kitaplarında bir yer edinerek uzaklaşacak.

Marcelo, unutulmaz 15 yılın ardından Real Madrid’e veda etti ve uzun süredir görev yapan Brezilyalı bek, eski takım arkadaşlarından birinin Blancos ile rekor kıran 25 kupayı geçtiğini görmekten mutlu olacağını söyledi.

Ocak 2007’de Fluminense’den Santiago Bernabeu’ya taşınan 34 yaşındaki defans oyuncusu, adına 546 forma giyerek ve tarihi bir gümüş eşya koleksiyonuyla Liga ağır sıkletlerinden ayrılıyor.

2021-22’de bu galibiyete bir başka yerli şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi tacı eklendi ve Marcelo, İspanyol başkentinde geride bıraktıklarından birkaçının başarılarını daha iyi hale getirebileceğini kabul ediyor.

Marcelo’nun Real Madrid’deki kupa rekorunu kim kırabilir?

Marcelo, Real’i sözleşmesinin sonunda serbest oyuncu olarak bırakıyor ve altı La Liga şampiyonluğu, beş Şampiyonlar Ligi galibiyeti, iki Copas del Rey, beş İspanya Süper Kupası, üç UEFA Süper Kupası’na sevgiyle bakmasını sağlayan birçok mutlu anı ile Real’den ayrılıyor. Kupalar ve dört FIFA Dünya Kulüpler Kupası başarısı.

Kupa koleksiyonu 25’te olsa da, Carlo Ancelotti’nin şu anki kadrosunda 20’li yaşlarda olan ve Madrid ile bağlarını koparma günleri gelmeden önce bireysel mükemmellik çıtasını yükseltme şanslarını hayal edebilecek üyeler var.

Marcelo, son basın toplantısında rekorunu kimin kırabileceği sorulduğunda şunları söyledi: “Beni yenerlerse bu bir gurur kaynağı olur. [Karim] Benzema, Luka [Modric]Casemiro… o her kimse, çok mutlu olacağım.”Marcelo, Real Madrid’den ayrıldıktan sonra emekli olacak mı?

Şu anda 2022-23 için bir kulübü olmamasına rağmen, Marcelo kramponlarını asmayacağında ısrar ediyor ve yolları tekrar kesişirse gelecekte Real ile karşılaşmakta hiçbir sorun yaşamayacak.

Gelecek planları hakkında şunları söyledi: “Oynamaya devam edeceğim, sanırım devam edebilirim. Madrid için oynarsam sorun olmaz. Ben bir Madridista’yım ama aynı zamanda bir profesyonelim.”

Bernabeu’da bir yıl daha kalmak isteyip istemeyeceği konusunda baskı yapan Marcelo, “Kendimi bir efsane gibi hissetmiyorum. Madrid’den ayrılmak sorun değil. Hayat burada bitmiyor. ‘Lanet olsun, bir yıl daha istedim’ diyerek ayrılmıyorum.

“Her zaman Real Madrid için tezahürat yapacağım ve aramızda böyle ve ön kapıdan herkesin yüzüne bakarak dışarı çıkmaya karar verdiğimiz herkes için. Acıdığım için bir iki yıl daha devam etmek istemedim.”

Marcelo, Real Madrid efsanesi mi?

Blancos için rekoru zamana dayanacak ve şu anda Real Madrid’deki önemli bir efsanevi sol bek listesinde hemşehri Roberto Carlos’un üzerinde oturduğunu gösteriyor.

Ancak Marcelo, kendisini başkalarıyla, özellikle de Dünya Kupası kazanan bir vatandaşla karşılaştırma konusunda isteksiz.

Roberto Carlos’u yenmek için şunları söyledi: “Karşılaştırma yapmak çok zor, çünkü böyle büyük bir kulübe geldiğinizde her zaman harika oyuncular çıkıyor.

“Gazeteciler Roberto Carlos’un yerine geçecek kişinin geleceğini söylediler ama ben Marcelo olmak istedim. Benim için Roberto gibisi olmadı. O tarihin en iyisidir. Benim adım Marcelo ve hikayemi yapıyorum.”

daha fazla okuma

Yorum yapın