‘Beni hasta hissettirdi’ – Liverpool rekoru Nunez, Benfica’da parlamak için çevrimiçi kötüye kullanımın üstesinden nasıl geldi?

Record Liverpool, Darwin Nunez’i imzaladı, kariyerinin başlarında çevrimiçi tacizin onu nasıl hasta ettiğini ve sonunda taraftarlar tarafından kendisine yapılan dış baskının üstesinden nasıl geldiğini açıkladı.

Uruguaylı milli oyuncu, Polonya’daki 20 Yaş Altı Dünya Kupası sırasında sosyal medya nefretiyle uğraştığını söyledi. Ayrıca, Benfica’daki ilk yılında, 2021-22’de Anfield’a transfer olmak için bir çıkış kampanyasının tadını çıkarmadan önce tutarlılık için mücadele ederken suistimalle karşılaştı.

Nunez, sosyal medyayla yaşadığı zorluklar arasında zihinsel sağlığını iyileştirmek için milli takım genç asistanı Axel Ocampo ile görüştü.

Nunez sosyal medya kötüye kullanımıyla ilgili ne dedi?

Liverpool’un 64 milyon sterlinlik (79 milyon dolar) imzası Ayna: “Eskiden bakardım [social media] çok ağlar – ama sonra sevmediğim yorumları gördüm. Aslında beni hasta ettiler.

“Eleştiriler moralimi bozmaya başladı ve milli takım psikoloğu Axel Ocampo ile konuşmak zorunda kaldım. Bana çok yardımcı oldu ama cevap basitti.

“Artık soyunma odasında benim hakkımda konuşulanları okumak için cep telefonumu açmıyorum. Telefonu sadece maçlardan sonra ailem ve arkadaşlarımla konuşmak için açıyorum. Sadece bana destek olan insanları dinleyeceğim. “

Nunez’den büyük Benfica açıklaması

Benfica’daki tacizinin zirvesinde, Nunez, eleştirmenlerinden daha iyi olmaya söz veren Instagram’a meydan okuyan bir mesaj gönderdi.

“Her düştüğümde bin kat daha fazla kalkacağım ve her zaman savaşacağım” diye yazdı. “Bu üstesinden geleceğim bir engel daha, büyümeye ve hayal kurmaya devam edeceğim. Bu da olacak!”

Tabii ki, geçtiğimiz sezon Avrupa’nın en heyecanlı genç forvetleri arasına katılmak için tüm beklentileri aştı. 2021-22 sezonunda Benfica formasıyla çıktığı 28 maçta 26 gol kaydetti ve Şampiyonlar Ligi’nde de etkileyici bir performans sergiledi.

Bu arada, Uruguay’ın Katar’daki 2022 Dünya Kupası için başlangıç ​​kadro planlarında.

daha fazla okuma

Yorum yapın