‘Beni cesaretlendirdi’ – Camavinga’nın Real Madrid’deki genç başarısı 100 milyon € Tchouameni transferini nasıl etkiledi?

22 yaşındaki oyuncu, vatandaşının tecrübesinin Blanco’yu seçmesine yardımcı olduğunu itiraf ediyor.

Aurelien Tchouameni, Eduardo Camavinga’nın Real Madrid’deki genç yaştaki çarpıcı başarısının, onu hemşehrisinin örneğini takip etmeye ve Liga devlerine geçmeye teşvik ettiğini doğruladı.

22 yaşındaki Tchouameni, bu hafta Monaco’dan Madrid’e imza atmak için 100 milyon € (85 milyon £/107 milyon $) anlaşma imzaladı.

Ve Camavinga’nın Santiago Bernabeu’daki ilk döneminde 19 yaşında parladığını gördükten sonra başlamak için sabırsızlanıyor.

Tchouameni, Camavinga’nın etkisi hakkında ne söyledi?

“[Camavinga] Real Madrid’in resmi internet sitesine verdiği demeçte, beni gelmeye teşvik etti” dedi. “Bana çabuk adapte olacağımı ve antrenörler ve oyuncularla her şeyin çok iyi gideceğini söyledi. Eğer şampiyonluklar kazanmak istiyorsam Real Madrid’e gelmem gerekiyordu. Bu yüzden iyi seçtim.

“Burada olduğum için çok mutluyum, bu bir rüyanın gerçekleşmesi. Şehrin ve Real Madrid City’nin birazını görebildim. Burası dünyanın en iyi kulübü.

“Bir hırsınız, şampiyonluklar kazanma ve en iyiler arasında olma açlığınız varsa, Real Madrid’e gelmelisiniz. En iyi oynayan, en iyi oyunculara sahip, dünyanın en iyi takımı. Şampiyonlar Ligi’ni kazandı, bu da Avrupa’da daha iyi kimsenin olmadığını kanıtlıyor.”

Madrid gençten ne bekleyebilir?

Hassas yaşına rağmen Tchouameni, Monaco’da 92 maçta sekiz gol atarak, kendisini en iyi orta saha adayı olarak kurmak için kilit bir savunma orta saha rolü oynayarak son iki sezonda sıkı bir favori haline geldi.

Madrid’in sahaya çıktıktan sonra ne görmeyi bekleyebileceği sorulduğunda, “Ben toparlanma sürecinde çok güçlü bir orta saha oyuncusuyum ve teknik kalitem iyi. Takım ve ben iyi oynamak için hızlı okumaya çalışıyorum.

“Ayrıca iyi paslarla gol atmak konusunda da belirleyici olabilirim. Bunlar benim özelliklerim.”

daha fazla okuma

Yorum yapın