‘Ben pek golf oynamam!’ – Bale, Real Madrid’de sözde sakatlıkların yol açtığı büyüden gelen eleştirmenleri ısırdı

Bu yaz serbest oyuncu havuzuna düşen Gallerli milli oyuncu, hobileri ve fitness sorunları konusunda çok fazla ısrar ediyor.

Gareth Bale, Real Madrid’deki dokuz yıllık büyüsü boyunca onu düzenli olarak çok fazla golf oynamak ve her zaman sakatlanmakla suçlayan eleştirmenleri ısırdı.

Gallerli milli oyuncu bu yaz Blancos ile bağlarını kopardı ve serbest oyuncu oldu ve Santiago Bernabeu’dan üç La Liga şampiyonluğu, beş Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve kemerinin altında 106 golle ayrıldı.

İngiliz futbolunun Avrupa’ya yaptığı en iyi ihracatlardan biri olarak hatırlanacak, ancak sık sık tedavi masasında çok fazla zaman geçirmekle veya saha dışında hobiler yapmakla suçlanan Bale için İspanya’nın başkentinde hayat her zaman kolay değildi.

Bale çok golf oynar mı?

Bale, sahada geçirdiği günler elit bir futbolcu olarak hayatın streslerini unutmasına izin vererek aşk golfünü asla saklamadı, ancak oyun hakkında hiçbir zaman bazılarının yaptığı kadar tutkulu olmadığını ve sakatlık olmadığını iddia ediyor. bazı medya kuruluşlarının inandıracağı kadar eğilimli.

Şu anda Galler’de Uluslar Ligi’nde görev yapan 32 yaşındaki oyuncu, gazetecilere yıllardır yaptığı eleştirilere ilişkin şunları söyledi: Seçilmeyin, böylece insanlar yaralı olduğunuzu varsayar.

“Aslında yapmadığım halde, insanların çok fazla golf oynadığımı düşündüğü algısı. İnsanlar çok yaralandığımı düşünüyor ama aslında değilim.

“Sorun şu ki, insanlar okuduklarına inanıyorlar ve bu her zaman oluyormuş gibi bir anlatı ya da imaj yaratıyor.”


Bale 2022-23’te nerede oynayacak?

Bale şu anda uluslararası meselelere odaklanmış olsa da, kulüp düzeyinde yakın geleceği söz konusu olduğunda söylentiler artmaya devam ediyor.

Cardiff’te potansiyel olarak kartlarda bir eve dönüş ile İngiliz kıyılarına dönüş hakkında spekülasyonlar yapıldı ve bir zamanlar gezegendeki en pahalı oyuncu olan bir adam, bir sonraki hamlesine ilişkin herhangi bir kararın, nereden alabileceğini hissettiğine bağlı olacağını söylüyor. Katar’daki 2022 Dünya Kupası finalleri öncesinde en çok futbol oynayan ülke.

Bale, 2022-23’te ikinci kademe futbol oynamaktan mutlu olup olmayacağı sorulduğunda, “Dürüst olmak gerekirse, standardın çok fazla bir fark yaratıp yaratmadığını gerçekten bilmiyorum. Futbol oyunları futbol oyunlarıdır. Topta kalitemi asla gerçekten kaybetmeyeceğimi hissediyorum, bu yüzden sanırım bu yapılması gereken bir konuşma.

Oyun oynadığımdan ve mümkün olduğunca formda olduğumdan emin olmam gerekiyor. Mesela şimdi bu kampa geldiğimde hiç formda değildim, çok fazla oyun zamanım yoktu. Bazen bundan kurtulabiliyorum, ama ideal olarak bir Dünya Kupası’na gitmek, oyun oynamak ve mümkün olduğunca formda olmak ve olabildiğince uzun süre etkili olabilmek istiyorum.

“Muhtemel varış noktalarını biliyorum.”

daha fazla okuma

Yorum yapın