Bayern Münih, Gravenberch’i Ajax’tan 25 milyon Euro’ya transfer etti

20 yaşındaki oyuncu, Eredivisie’de geçirdiği güzel sezonun ardından Bavyera devlerine uzun zamandır beklenen hamleyi yaptı.

Bayern Münih’in Ajax’tan Ryan Gravenberch’e transfer olduğu doğrulandı.

Bayern, 20 yaşındaki oyuncunun transferini bir röportajda Alman şampiyona hamle yapacağını itiraf ettikten iki gün sonra duyurdu.

Hollandalı orta saha oyuncusu, Eredivisie’de Ajax ile etkiledikten sonra Bavyera takımına adım attı.

Ücret ne kadar?

Bayern’in sabit bir ücret ödediği bildirildi. 19 milyon € (16 milyon sterlin/20 milyon dolar) artı bir ek 6 milyon Euro (5 milyon sterlin/6 milyon dolar) orta saha oyuncusunu imzalamak için eklentilerde.

Ayrıca, Ajax’ın yüzde yedi buçukluk bir satış maddesi sağladığına inanılıyor.

Gravenberch’in sözleşmesi ne kadar?

Bayern, 20 yaşındaki oyuncunun sözleşme imzaladığını doğruladı. beş yıl sözleşme, onu Bundesliga kazananlarına bağlayana kadar 2027.

Gravenberch’in Bayern’e transferi hakkında neler söylendi?

Gravenberch, transferin onaylanmasının ardından kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, “FC Bayern’den teklif geldiğinde, uzun süre düşünmek zorunda kalmadım” dedi.

“FC Bayern çevredeki en büyük kulüplerden biri; dünyanın her yerinden oyuncular bu kulüp için oynamak istiyor. Münih’e birçok şampiyonluk kazanmak için geliyorum – ve FC Bayern birçok şampiyonluk kazanmaya alışkın.

“Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak da dahil olmak üzere bu kulüple her şey mümkün. Bu takımdaki birliktelik çok güçlü, bunu seviyorum.”

Bayern’in spor direktörü Hasan Salihamidzic, yeni gelenlerden çok beklediğini ve onu Avrupa’nın en yetenekli oyuncularından biri olarak selamladığını söyledi.

“Ryan Gravenberch takımımıza çok şey sunacak. Avrupa’nın en büyük yeteneklerinden biri, üstün teknik yeteneğe sahip, her zaman dar alanlarda çözüm bulan, çok dinamik ve gol tehdidi oluşturan biri.”

“FC Bayern’i seçmesi, kulüp olarak bizim tarafımızdan ikna edildiğini ve buradaki fırsatlar olduğunu gösteriyor. Bu zihniyete sahip oyuncuları seviyoruz. Onunla çok fazla başarı elde edeceğimizden eminiz.”

Gravenberch, Bayern’e nasıl uyum sağlayacak?

Daniel Nutz, GOAL Almanya

Gravenberch, Julian Nagelsmann altında büyük ölçüde geliştirilebilecek çok fazla potansiyele sahip bir oyuncu.

Bununla birlikte, pozisyonunda büyük bir rekabet de var, Joshua Kimmich ve Leon Goretzka şu anda Bayern’in orta sahasının kalbinde ipleri elinde tutuyor.

Bununla birlikte, Bayern sezonun büyük bölümünde üç farklı müsabakada oynuyor, bu yüzden Gravenberch gelişimini sürdürmek için yeterli oyun süresine sahip olmalı.

Bildirilen fiyat için Bayern’den çok iyi bir iş gibi görünüyor.

daha fazla okuma

Yorum yapın