Barcelona, ​​İngiliz yıldızın Manchester City’den ayrılmasının ardından Bronz’a imza attı

30 yaşındaki sağ bek, Citizens’ta iki yıl oynadıktan sonra İspanya’ya taşındı.

Katalan kulübünün Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Barcelona Femeni, İngiltere yıldızı Lucy Bronze’un imzasını tamamladı.

30 yaşındaki Bronze, kadın futbolu ağır sıkletleri Lyon’da çılgınca başarılı bir görevin ardından kulüpteki ikinci döneminde 2020 ve 2022 yılları arasında Manchester City’de iki sezon geçirdi.

Bu yaz kulüpteki sözleşmesini yenilememeye karar verdi ve şimdi İspanya’da yeni bir mücadeleye başlayacak.

Barca Bronze için ne dedi?

Blaugrana kulübün resmi internet sitesinde “Lucy Bronze, FC Barcelona’ya katıldı. Bu Cumartesi, İngiliz uluslararası oyuncu, onu 30 Haziran 2024’e kadar kulübe bağlayan bir sözleşme imzaladı.” Dedi.

“Sabahları Hospital de Barcelona’da tedavi gördü ve öğleden sonra Ciutat Esportiva ve Camp Nou’da ilk kez yeni bandajını giydi.

“Son on yılın en iyi kadın futbolcularından biri olarak kabul edilen 30 yaşındaki Bronze, Manchester City’de iki sezon geçirdikten sonra Katalonya’ya geliyor.

“Bu, 2017-20 yılları arasında Olimpik Lyon’da oynadıktan ve üç kez Şampiyonlar Ligi’ni kazandıktan sonraki ikinci denizaşırı macerası. 2020’de FIFA’nın En İyi ödülünü kazandı ve 2019’da UEFA Avrupa’da Sezonun Oyuncusu oldu.”

Bronze hareket hakkında ne dedi?

Bronze, “Dünyanın en büyük takımlarından biri olan FC Barcelona gibi bir kulüpte oynamaktan çok mutluyum. Takımla çalışmaya başlamayı gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum. Birkaç konuşmadan sonra bir şey diyemezsiniz. Barca’ya hayır.”

daha fazla okuma

Yorum yapın