Barcelona 31 Temmuz’a kadar 600 milyon avro toplamayı hedefliyor – De Jong’u Man Utd’ye satmak transfer penceresini kurtarabilir

İspanyol tarafı, gelecek sezondan önce yeni oyuncular getirmeden önce fon toplama baskısı altında.

Barcelona’nın yaz transfer dönemi için büyük hedefleri var, ancak hedef listelerindeki yıldız oyunculardan herhangi biriyle sözleşme imzalayabilmeleri için yaklaşık 600 milyon € (515 milyon £ / 630 milyon $) toplamaları gerekecek.

Katalan tarafı, Robert Lewandowski, Jules Kounde, Kalidou Koulibaly, Bernardo Silva, Cesar Azpilicueta, Marcos Alonso ve daha fazlasını hedefleyerek gelecek sezondan önce kadrolarını güçlendirmeyi umuyor.

Ancak, ciddi mali durumları nedeniyle, Camp Nou takımı yeni oyuncu alamıyor ve en iyi hedeflere ulaşma şansı elde etmek için 31 Temmuz’a kadar büyük miktarda para toplamak zorunda.

Bu yaz Barselona için önemli tarihler

Kulüp yetkilileri, Başkan Joan Laporta’nın yönetim kuruluna Barca Lisanslama ve Mağazacılık’ın (BLM) yüzde 49,9’unu satma izni verirken, La Liga’nın televizyon haklarından elde ettikleri gelirin yüzde 25’i bir dış yatırımcıya gidecek. Genel olarak, Barcelona bu anlaşmalardan yaklaşık 600 milyon € kazanmayı bekliyor.

Bu para kulübü tekrar zengin etmeyecek, ancak İspanyol ekibi normal bir şekilde çalışabilecek ve geçen yıl 1,35 milyar Euro’ya (1,16 milyar £/1,42 milyar $) yükselen borçlarını azaltabilecek.

Bu rakama ulaşabilirlerse, Franck Kessie ve Andreas Christensen’in imzalarını tamamlayıp tescil edebilecekler.

Ancak Barça, hedefin önemli bir bölümünü 30 Haziran’a kadar – iki haftadan kısa bir süre sonra – yükseltmeli.

Tarih önemlidir, çünkü mali yılı, iki yıl üst üste önemli kayıplardan sonra kârla bitirmek istiyorlar. Defterleri olumlu bir şekilde kapatmak onlara daha iyi bir maaş sınırı verecek ve muhtemelen daha fazla oyuncuyla sözleşme imzalamalarına izin verecekti.

Muhtemelen 400 milyon € (343 milyon £ / 420 milyon $) ile 500 milyon € (429 milyon £ / 525 milyon $) arasında bir gelir getirecek olan televizyon haklarının satışını mühürlemeye en yakınlar.

Blaugrana için diğer önemli tarih olan 31 Temmuz, La Liga ve kulüplerin gelecek sezon için maaş limitleri üzerinde anlaşacağı gün.

O zamana kadar Barca, televizyon haklarının satışı ve BLM’nin %49,9’unun satışı için ya kapatmış ya da bir anlaşma yapmış olmalıdır.

De Jong’u satmak pencerelerini kurtarabilir mi?

Bu anlaşmaların Temmuz ayı sonuna kadar yapılması, istenen 600 milyon Euro’yu artıracak, ancak yine de bazı oyuncuları satmaları ve bazı maaşları düşürmeleri gerekecek.

Frenkie de Jong, Manchester United’ın Hollandalı orta saha oyuncusunu imzalamak için baskı yapmasıyla birlikte transfer edilmesi en muhtemel adam.

Liga ikincisi, 25 yaşındaki oyuncuyu satarak büyük bir ücret getirebilir ve ücret giderlerini hafifletebilir.

Ancak, bu hafta şu anki takımından ayrılmak istemediğini öne sürerek, “Takımlar bir oyuncu olarak size ilgi gösterdiğinde her zaman gurur duyuyorsunuz, ancak şu anda dünyanın en büyük kulübündeyim ve ben Orada iyi hissediyorum, bu yüzden haber yok.”

Mayıs sonunda olduğu yerde kalmayı tercih edeceğini açıkladı. Bununla birlikte, acil fon ihtiyaçları göz önüne alındığında, Barcelona, ​​geçişi yakında yapması için eski Ajax yıldızına baskı yapabilir.

daha fazla okuma

Yorum yapın