‘Bana bela diyorlar!’ – Tartışmalı Hollanda forveti Lang, Memphis Depay’i susturduğunu açıklıyor

Club Brugge kanat oyuncusu Salı günü Galler’e karşı golü açtıktan sonra kendini tutamadı.

Açık sözlü yeni Hollanda sansasyonu Noa Lang, ilk Oranje golünün ardından neden Memphis Depay’e karşı sessiz bir jest yaptığını açıkladı.

22 yaşındaki Lang, Salı günkü UEFA Uluslar Ligi karşılaşmasında Galler’e karşı golü açtı.

Maç Louis van Gaal’ın birliklerinin 3-2’lik galibiyetiyle sona erdi, ancak Club Brugge çocuğunun meraklı kutlamasının ardından tüm gözler Lang’in üzerindeydi.

Lang, Depay’i neden susturdu?

“Bu, biz oyuncular arasında bir şakaydı, çünkü [my team-mates] Bana her zaman ‘sorun’ deyin,” diye açıkladı Lang, Salı günkü son düdükten sonra gazetecilere.

Neyse ki Memphis, Lang’in tuhaflıklarının komik tarafını gördü ve Barcelona’lı adam son dakika galibiyetini elde etmeden önce Steven Bergwijn ile birlikte güldü ve yedek kulübesinden alkışladı.

Lang ayrıca, zorlu bir disiplinci olarak ününe rağmen, koçunun – kısa bir süre önce Haziran ayında verdiği bir röportajda “Belçika futbolunu sıcak yaptığını” ilan etmesi de dahil olmak üzere – hafif yürekli davranışıyla gemide olduğu konusunda ısrar etti.

“Bay Van Gaal gülmek zorunda kaldı [the interview]. Bence güzel olduğunu düşündü. Ve diğer insanlar da öyleydi, biliyorsun. Özellikle beni biraz tanıyanlar. Bunu takdir edebilirler” diye ekledi.

“[No one has asked me to tone it down], tam olarak değil. Belki de bunun pek bir anlam ifade etmediğini bildikleri için.

“Nasıl olduğumu biliyorlar, ben hep böyleydim. Sadece ne düşündüğümü söylemeyi seviyorum. Ve bazen göz kırparak.

“İnsanlar her şeyi bu kadar ciddiye almamalı. Bence [my haters] dürüst olmak gerekirse, gizlice benim büyük bir hayranım. Aksi takdirde Noa Lang için bu kadar endişelenmezdin, değil mi? Başka neden bunun için zamanını boşa harcayasın ki?”

‘Kapa çeneni!’

Yine de, tüm eğitmenler Lang’in benzersiz kişiliğini hoş karşılamadı.

Yeni Manchester United patronu Erik ten Hag, Ajax’ta gençken kanat oyuncusu ile çatıştı, Lang’in taç çizgisinden talimatlarını takip etmemesi üzerine ona patladı.

“Susmalısın. Dinlemelisiniz,” diye haykırdı On Hag.

“Sadece yapmalısın. Hayır, kes şunu! Bu bizim oyunumuz, sadece senin değil.”

daha fazla okuma

Yorum yapın