Ballon d’Or için mi? Haaland, Nunez’den daha fazla gol atacak mı? Wright-Phillips, Lewandowski, Dembele ve daha fazlası hakkında konuşuyor

23 yaşındaki oyuncu, Stamford Bridge’de kısa sürede kilit oyuncu oldu ve eski bir Blue, en yüksek zirvelere ulaşabileceğine inanıyor.

Chelsea’nin eski kanat oyuncusu Shaun Wright-Phillips, Mason Mount’ın ilerlemeye ve Blues için tutarlı bir şekilde performans göstermeye devam ederse Ballon d’Or’u kazanabileceğine inanıyor.

Londra kulübünün gençlik akademisinin bir ürünü olan Mount, galibiyeti elde ettikten sonra kısa sürede düzenli bir ilk takım olmayı başardı ve Kai Havertz’in 2020-21 finalinde Man City’ye karşı galip gelmesine yardımcı olarak Şampiyonlar Ligi zaferini tattı bile.

Henüz 23 yaşında olan ve kariyerinin büyük bir bölümünü önünde tutan Wright-Phillips, Mount’ın en prestijli bireysel ödülleri kazanmaması için hiçbir neden görmüyor.

‘Mount Ballon d’Or’u kazanabilir’

verdiği geniş kapsamlı bir röportajda Genting KumarhanesiWright-Phillips şunları söyledi: “Mount hala genç bir oyuncu ve hala tutarlı olmayı öğreniyor.

“Çok iyi oynadı ve Chelsea’yi omuzlarında taşıyor ve Şampiyonlar Ligi’ne girmelerine yardımcı oldu, ancak insanların onun ne kadar genç olduğunu ve hala öğrenecek çok şeyi olduğunu hatırlamaları gerekiyor.

Chelsea kupalar kazanacaksa ve Mason Mount öne çıkan oyuncuysa, bir gün Ballon d’Or’u kazanamaması için hiçbir neden yok.”

Lewandowski ‘mükemmel’, Dembele ‘devasa’

Bu yaz potansiyel imzalar hakkında Wright-Phillips şunları söyledi: “Lukaku ayrılırsa Robert Lewandowski, Romelu Lukaku’nun yerini alacak mükemmel bir isim olacak. Hangi takımda oynarsa oynasın her zaman gol atıyor.”

Serbest menajer Ousmane Dembele, Barcelona ile yeni bir anlaşma imzalamayı geciktirirken şunları ekledi: “Dembele harika bir futbolcu, sadece vücudunun Premier Lig’in fizikselliğini kaldırabilmesi ve istikrarlı bir oyun serisi oynayabilmesi ile ilgili. çok yara aldı.

Chelsea onu formda tutabilirse onlar için büyük bir oyuncu olacak.”

Nunez vs Haaland – kim daha fazla gol atar?

Chelsea forvet durumlarını çözmeye hevesli olsa da, böyle bir endişesi olmayan iki kulüp, sırasıyla Darwin Nunez ve Erling Haaland’ı imzalayan Liverpool ve Man City.

Ve eski bir City mezunu olan Wright-Phillips, Haaland’ın Reds’in yeni santraforunu gelecek sezonun en üretken solisti olarak seçeceğine inanıyor.

“Bence Darwin Nunez ve Haaland arasında, Man City kötü bir günde bile bir maçta 10 veya daha fazla şans yaratıyor, [Haaland] ellerini birbirine sürtmelidir.

Nunez, Liverpool’un oyun tarzına gerçekten uyuyor ve bunu her ikisinin de ne kadar iyi oynadığını görebilirsiniz. [teams] işe alım, her iki oyuncu da takıma zaten mükemmel bir şekilde uyuyor gibi görünüyor.

“[But] Haaland’ın Altın Ayakkabı’yı kazanacağını düşünüyorum. Gerçekten kaç gol atacağı önemli. City takımındaki yaratıcı oyuncular çift hanelere ulaştı [for goal contributions] düzenli olarak – ve bu takımda Haaland gibi bir oyuncu olmadan.

“Haaland, Man City yapbozunun eksik parçası ve onun imzasıyla gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ni kazanabilirler.”

daha fazla okuma

Yorum yapın