Arsenal kalecisi Ramsdale, Pickford’u İngiltere No 1 olarak devirme sözü verdi: ‘Hiçbir şekilde ikinci seçenek değilim’

Bu hafta sonu İtalya’ya karşı ikinci galibiyetini aldıktan sonra, Gunners adamı gözünü Everton yıldızını ulusun kalecisi olarak yerinden oynatmaya dikti.

Aaron Ramsdale, Arsenal kalecisinin göz oğlunun 1 numara olmasıyla, Jordan Pickford’a İngiltere’nin 2 numarası olduğu fikrini düşürdü.

Gunners, Cumartesi günü UEFA Uluslar Ligi’nde Molineux’da İtalya’ya karşı başladıktan sonra Gareth Southgate’in altında ikinci üst düzey kupasını kazandı ve iki takım Euro 2020 finalinin rövanş maçında golsüz bir beraberlik oynarken temiz bir sayfa tuttu.

Katar 2022 Dünya Kupası yaklaşırken Southgate, takımı için mümkün olan her seçeneği inceleme şansını kullanıyor, ancak Everton kalecisi Pickford, formanın kaleye gireceğinden emin görünüyor – ancak şimdi Ramsdale, onun sadece bir düzeltme olduğu önerisine itiraz etti. ona ikinci keman çal.

Ramsdale onun İngiltere’yi temsil ettiğine nerede inanıyor?

Ramsdale, “Hiçbir şekilde ikinci seçenek değilim” dedi. konuşmaSPORT. “Beni zorluyorum, onu zorluyorum. [Pickford].

“Fırsat bulduğumda böyle performansları biraz daha koyabilirsem, sanırım onu ​​sonuna kadar zorlayacağım.

“Zorluk inanılmaz ve ne zaman oynasam böyle performanslar sergilemeye çalışmak sadece Jordan’ı zorlayacak. Birkaç kurtarıştan ve temiz sayfadan memnun kaldım.”

Pickford ne zamandan beri İngiltere’nin bir numarası?

Ramsdale, uluslararası meslektaşını takım listesindeki ilk isim olmak için koltuğundan edecekse, Southgate döneminin temel dayanaklarından biri olan Pickford’u yerinden etmek için zorlu bir sınavla karşı karşıya kalacak.

İlk kez 2017’de üst düzey uluslararası gruba çağrılan Everton kalecisi, Joe Hart’ı Rusya 2018’e kadar İngiltere’nin şut durdurucusu olarak başardı.

Turnuva boyunca elde ettiği bir dizi mükemmel performans – son 16 turunda Kolombiya’ya karşı alınan ikonik penaltı da dahil olmak üzere – menajerinin ilk tercihi olarak yerini etkili bir şekilde belirledi, geçen yaz daha da iyi bir Euro 2020 kampanyasıyla pekiştirilen bir pozisyon.

daha fazla okuma

Yorum yapın