Arsenal forvet yeni anlaşma imzalarken Nketiah Henry’nin efsanevi 14 No’lu gömleğini alıyor

Gunners forveti, kulüp yaz transfer döneminde ek ateş gücü getirmeye çalıştığı için Emirates Stadyumu’nda kalıyor.

Arsenal, Eddie Nketiah’ın yeni bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

Forvet oyuncusunun eski sözleşmesi bu yaz sona erdi ve bir uzatma imzalaması için yapılan birçok girişimi reddettikten sonra ayrılmaya hazır görünüyordu.

Ancak son haftalarda yapılan kapsamlı görüşmelerin ardından ve art arda sekiz Premier Lig maçına başladığı 2021-22 sezonunu başarılı bir şekilde sonlandırdıktan sonra, şimdi yeni bir sözleşme üzerinde anlaşmaya varıldı.

Nketiah’ın yeni Arsenal sözleşmesinin detayları neler?

Nketiah, 2027’ye kadar sürecek beş yıllık bir anlaşma üzerinde anlaştı.

2020’de Bukayo Saka ve 2021’de Emile Smith Rowe’un ardından Arsenal’in Hale End akademisinin yeni bir uzun vadeli uzatma imzalayan en son ürünü oldu.

Nketiah, yeni bir anlaşma imzalamanın yanı sıra, Arsenal’in efsanevi 14 numaralı formasını da giydi – tüm zamanların rekortmeni Thierry Henry’nin giydiği forma.

Arsenal Cumartesi öğleden sonra Nketiah’ın yeni sözleşmesini doğruladı ve 22 yaşındaki oyuncuyu imzalamayı uman Crystal Palace ve Brighton gibi kulüplerin umutlarını sona erdirdi.Nketiah’ın Arsenal’de kalması hakkında ne söylendi?

Teknik direktör Mikel Arteta kulübün internet sitesine şunları söyledi: “Eddie’nin bizimle kalmasına çok sevindim. O, bizim neyle ilgili olduğumuzu ve kulübün tüm değerlerini temsil ediyor.

“Sözleşmesini uzattığı için çok mutluyuz ve şimdi çalışmaya başlamamız ve onda sahip olduğumuz büyük yeteneği ve insanı geliştirmeye devam etmemiz gerekiyor.”

Şüphelilerin yanıldığını kanıtlama zamanı

İle Charles WattGOAL’ın Arsenal muhabiri

Son birkaç ay, Nketiah’ın kaderinde büyük bir geri dönüş gördü.

16 Nisan’a kadar, tek bir Premier Lig maçına başlamamıştı ve Arteta ona yanlış giden Alexandre Lacazette’in yerine bir şans vermeden önce, ücretsiz olarak ayrılacağından emin görünüyordu.

Nketiah’ın iki eliyle kavrayıp sekiz başlangıçta beş gol atması bir şanstı.Gösterdiği form Arsenal’in onu kulüpte tutma çabalarını ikiye katladığını gördü ve şimdi uzun vadeli kazançlı bir anlaşma ile ödüllendirildi.

Nketiah’ın şimdiki mücadelesi, geçen sezonun sonundaki o koşu sırasında gösterdiği form türünü korumak. Sadece tavada bir flaş olmadığını kanıtlamalıdır.

Artık kendini kulüpte önemli bir figür olarak pekiştirme ve şüphelerini – ki bunlardan hâlâ çoktur – yanlış olduğunu kanıtlama fırsatına sahip.

Nketiah’ın 14 numaralı formayı giymesi hakkında çok konuşulacak, ancak bunun gösterdiği şey, gencin kesinlikle özgüveninin eksik olmadığı.

Artık Arsenal’de doldurması gereken büyük kramponları var. Bunu yapıp yapamayacağını göreceğiz.

daha fazla okuma

Yorum yapın