Arjantin, Copa America’dan sonra teknik direktör Scaloni’ye ‘güvensizlikten’ nasıl körü körüne inanca geçti?

Albiceleste oyuncuları, Copa America’daki başarılarından bu yana 44 yaşındaki oyuncuya büyük bir güven geliştirdiler.

Orta saha oyuncusu Rodrigo De Paul, Arjantin milli takım oyuncularının başlangıçtaki güvensizliklerinin üstesinden geldikten sonra baş antrenör Lionel Scaloni’ye tam bir inanç geliştirdiğini söylüyor.

Scaloni, 2018’de ilk kıdemli baş antrenör rolünü üstlenerek Arjantin patronu olarak atandı.

44 yaşındaki oyuncu, finalde Brezilya’yı 1-0 yenerek 2021’de Albiceleste’yi Copa America şampiyonluğuna taşıdı ve ardından Katar’daki 2022 Dünya Kupası’ndaki yerlerini ayırttı.

De Paul, Arjantin teknik direktörü Scaloni hakkında ne dedi?

De Paul, Copa America başarısını Arjantin ve oyuncular arasındaki ilişkide bir dönüm noktası olarak vurguladı, çünkü Dünya Kupası elemelerinde Kolombiya ve Şili’ye karşı berabere kaldıkları için turnuva öncesinde bazı şüpheler vardı.

“İlk başta bir güvensizlik vardı. Bizimle, teknik direktörlerle oldukça zordu. Copa America’dan önce iki eleme maçımız vardı ve onları bağladık” dedi. telef.

Copa America başlamadan önce yemeğe gider ve televizyonu kapatırdık, o noktaya geldik çünkü oldukça zordu, milli takımın başarısız olmasını isteyen insanlar varmış gibi geldi.

“Artık Scaloni bizi her şeye ikna edebilir. [like the Copa America] olmak.

“O çok detaylı ve maçları hazırlaması ve taktik çalışması nedeniyle her şey oluyor. Sabahın 10’uysa ve ‘iyi geceler’ diyorsa, o zaman bizim için gecedir.”

Arjantin’in inanılmaz yenilmezlik serisi

Arjantin, geçtiğimiz hafta oynanan hazırlık maçında Estonya’yı 5-0 yenerek etkileyici bir galibiyete daha imza attı.

Güney Amerika ülkesi, 2019 Copa America yarı finalinde Brezilya’ya yenildiğinden beri Scaloni karşısında yenilgiyi tatmadı.

O zamandan beri 33 maça kayıpsız gittiler.

Arjantin, Scaloni’nin göreve gelmesinden bu yana sadece dört kez kaybetti ve eski Lazio ve Atalanta oyuncusu altında oynadıkları 47 maçın 31’ini kazandı.

daha fazla okuma

Yorum yapın