‘Anlaşmamı bir nedenden dolayı uzattılar’ – Nketiah, Gana ve 14 numara ile konuşurken Arsenal şüphecilerinin yanlış olduğunu kanıtlamayı hedefliyor

Gunners akademi sisteminin bir ürünü, Emirates Stadyumu’nda kazançlı yeni bir sözleşme imzaladı ve ikonik bir forma numarası aldı.

Eddie Nketiah, şüphecilerine Arsenal’in kendisine “bir sebepten” yeni bir sözleşme verdiğini, 23 yaşındaki forvet, Gunners’ı temsil ederek ve bir zamanlar giyilen ikonik 14 No’lu formayı devralarak gelen beklentileri yerine getirebileceğinden emin olduğunu söyledi. kulüp efsanesi Thierry Henry tarafından.

Emirates Stadyumu’ndaki bir önceki sözleşmesinin süresi dolduğundan bu yaz ücretsiz oyuncu kadrosuna girecek olan Nketiah, yerinde kalmaya ve 2027’ye kadar yeni şartlara bağlı kalmaya karar verdi.

Son iki sezonda 56 maça çıkmasına rağmen Premier Lig ağır sıkletleri için önemli bir rol oynamaya hazır olup olmadığı sorulmuştu ve eski İngiltere U21 uluslararası, eleştirmenlerini en önemli yerde – sahada – susturmaya kararlı.

Nketiah yeni bir Arsenal sözleşmesini hak etti mi?

Nketiah, geçen sezon 10 gol attıktan ve Mikel Arteta’nın çizgiyi yönetme konusunda ilk tercihi olarak kampanyayı bitirdikten sonra, dedi. Telgraf Yeni bir sözleşme kazanmak için: “A takımda sekiz maçlık bir seriye sahip olduğunuzda, yapabileceğiniz her şeyi göstermek için o veritabanını ve platformu elde edersiniz.

Gole sırtımla oynama, oyun oynama ve bağlantı kurma alanları konusunda menajerle çok çalıştım. Elbette geliştirildi ama aynı zamanda sadece ceza sahasında durup gol atarak da buraya gelemezsiniz.

“İnsanlar her zaman bir şeyler söyleyecekler ama ben ne yapabileceğimi biliyorum. Benimle oynayanlar, bana karşı oynayanlar, benimle çalışan koçlar, benim hakkımda ne hissettiklerini biliyorum.

“Her takımın rekabet etmek için bir kadroya ihtiyacı vardır. Kulüp her zaman güçlendirmenin yollarını arıyor. Anlaşmamı uzattılar ve bunu bir sebepten dolayı yaptılar. Kim gelirse gelsin, meydan okumayı seviyorsunuz. Onları hoş karşılıyorsun ve sonra savaşıyor ve rekabet ediyorsun. ”

Nketiah neden 14 numarayı almayı kabul etti?

Nketiah Arsenal 2022Hedef/Getty

Nketiah, yeni bir anlaşma imzalamanın yanı sıra, takım numarasını 30’dan 14’e değiştirmeyi de kabul etti, bu da onun Arsenal’in tüm zamanların en skorer ismi Henry’nin şanlı ayak izlerini takip etmesini sağlayacak.

Bu karar üzerine kendinden emin bir karakter şunları ekledi: “Kulübe 14 yaşında katıldım, Leeds’te kiralık 14 giydim ve hatta bir noktada 14 numarada yaşadım.

“Fırsat geldiğinde hayır demek zordu. Bunun kulüp ve taraftarlar için ne anlama geldiğini biliyorum. Güzel bir duygu, ikonik bir sayı.

“Bunun özel bir gömlek olduğunu biliyoruz ve Thierry, tıpkı uzun çoraplar ve eldivenlerle yaptığı gibi, bu gömleği giymeyi havalı hale getirdi. Bu bizim de büyüdüğümüz şey. Ben sadece kendimin en iyi versiyonu olmaya çalışıyorum. O gömlekte kendi damgamı bırakarak kendi anılarımı yaratmaya odaklandım.”

Nketiah, İngiltere veya Gana için uluslararası oynayacak mı?

Tarihte hiç kimse İngiltere U21 takımı için Nketiah’ın 16 mücadelesinden daha fazla gol atamadı, ancak Three Lions ile fırsatların zor gelmesi durumunda hala Gana’ya bağlılığını değiştirme şansı var.

Nketiah, Black Stars’a katılmakla ilgili şunları söyledi: “Tartışmalar oldu ama hiçbir şeye karar verilmedi.”

daha fazla okuma

Yorum yapın