Açıklandı: Suarez’in Liverpool’un 64 milyon sterlinlik Darwin Nunez’e tam olarak ne yapması gerektiğini söylediği mesajına verdiği mesaj

Reds’in yakın geçmişinden ikonik Uruguaylı bir forvet, Anfield’da yeni bir sayfa açmaya hazırlanırken hemşerisine ulaşıyor.

Darwin Nunez, Liverpool’daki en son Uruguaylı sansasyon sansasyonu olmaya çalışan Luis Suarez’in tam desteğine sahipken, Reds’in yakın geçmişinden bir Güney Amerikalı yıldız, hemşerisinin Anfield’daki gollü başarılarını gölgede bırakmasını umuyor.

Sadio Mane ve Mohamed Salah’ın Merseyside’da ne kadar süre kalacağına dair sorular sorulduğunda, Premier Lig ağır sıkletleri sahanın son üçte birlik bölümünde yerlerini güçlendirmekle meşgul.

Kolombiyalı kanat oyuncusu Luis Diaz Ocak ayında kapandı, Jurgen Klopp kadrosuna daha fazla ateş gücü getirmeye çalışırken Nunez’e 64 milyon sterlin (79 milyon dolar) yatırım yaptı – Liverpool’daki en son ekleme şanlı ayak izlerini takip etmeyi umuyor.

Nunez, Suarez’in Liverpool için gösterdiği çabaları taklit edebilir mi?

Kırmızılar, 2011 Ocak transfer döneminde Ajax’tan Suarez’i kadrosuna kattı ve 133 maçta 82 gol kaydettiğini ve aynı zamanda prestijli PFA Yılın Oyuncusu ödülünü aldığını gördü.

Nunez, Anfield’da benzer bir etki yaratmayı umuyor ve bu davayı ikonik bir yurttaşın desteklediğini gördü.

Liverpool’un en yeni solisti, sosyal medyada “Forever Uruguaylı” olarak etiketlenen bir fotoğraf paylaştıktan sonra Suarez’den şu yanıtı aldı: “Ben de ilktim! Ama umarım GOLLER’de birinci olursun. Sarılmak!!”

Luis Suarez Darwin Nunezheyecan

Nunez, Suarez ile yaptığı konuşmada şunları ekledi: “Ayak izlerini takip etmekten gurur duyuyorum. Umarım senin Liverpool’da yaptığın gibi bir performans sergileyebilirim.”

Liverpool Nunez’i neden transfer etti?

Nunez’in geçen sezon tüm müsabakalarda Benfica adına 34 gol attığını gördükten sonra Reds, bu yaz bir anlaşma yapmak için hızla harekete geçti.

Bu çabalar, onun birçok talipinden biri olan Manchester United’la birlikte, Avrupa’daki işe alım radarlarına kaydolduğunu görmüştü.

Liverpool, Premier Lig’deki ezeli rakiplerini eli boş bırakırken, Suarez, bir keresinde Barcelona’yı yüksek reyting alan uluslararası bir meslektaşı için hamle yapmaya çağırdığını – ancak bu ricaların sağır kulaklara düştüğünü gördüğünü açıkladı.

Atletico Madrid’de sözleşmesi sona erdikten sonra serbest oyuncu olan Suarez, Nunez’i Camp Nou’ya alma çabalarını şöyle dile getirdi: “Darwin’i Almeria’dayken Barcelona’ya önerdim. 15 yıllık uluslararası tecrübem var. Forvetler hakkında bir iki şey biliyorum.

Onlara ‘Buna dikkat edin, çok iyi, ilginç şeyler gösteriyor’ dedim. Almeria’da olduğunu ve çok genç olduğunu söylediler. Ama şimdi 80 milyon Euro, 90 milyon Euro veya 100 milyon Euro ödemek yerine, 15 milyon Euro ya da 20 milyon Euro ödeyip onu yedek olarak orada bulundururlardı.”

Nunez şimdi 2022-23’te Liverpool’a selam vermeye hazırlanıyor, Kırmızılar yeni iç kampanyalarını 6 Ağustos’ta yeni tanıtılan Fulham’da açacaklarını öğreniyor.

daha fazla okuma

Yorum yapın